19.09.2017 13:15

Pražská divadelní scéna pro mládež zřejmě bude v divadle Minor

Nová divadelní scéna zaměřená na mládež starší 12 let by v Praze mohla vzniknout v divadle Minor. Výhledově by měla sídlit v nové budově, kterou teď město začne hledat společně s přípravou konceptu. Vyplývá to z dnešního usnesení radních. Původně mělo tvorbu pro mladé dělat Divadlo komedie, z toho však nakonec sešlo.

„Ředitel divadla Minor Zdeněk Pecháček dostal za úkol vymyslet koncept, jak zaujmout mladého diváka,“ uvedl dnes radní pro kulturu Jan Wolf (KDU-ČSL/Trojkoalice). Majetkový odbor magistrátu začne v městském majetku hledat vhodný prostor, kde by mohla scéna výhledově sídlit. Nemuselo by to být přímo v centru. Zároveň by s ohledem na zaměření mělo jít spíše o méně tradiční prostor, podle Wolfa se dá uvažovat o Nákladovém nádraží Žižkov, Holešovické tržnici nebo bývalé továrně ČKD ve Vysočanech.

Argumentem pro založení nové scény je mimo jiné i prevence negativních jevů, jako jsou drogy. Každá moderní evropská metropole má navíc podle Wolfa jednu celou divadelní scénu, která je určena výlučně teenagerům. Na projekt bude možné čerpat evropské peníze.

Původně se jako o takto zaměřené scéně mluvilo o Divadlu Komedie. To by se od příští sezony mělo zařadit pod Městská divadla pražská, i když je stále otevřena možnost jeho rekonstrukce a výběru nového provozovatele. Ani v jednom případě by nicméně podle Wolfa nemělo jít o divadlo čistě pro mladé lidi. „Ta myšlenka padla,“ uvedl.

https://www.minor.cz/

Autor článku: ČTK: psc, rot

Pražská divadelní scéna pro mládež zřejmě bude v divadle Minor

Zprávy

18.10.2017

Ve věku 92 let zemřela dnes herečka Viola Zinková

Ve věku 92 let zemřela dnes ráno herečka Viola Zinková, bývalá manželka divadelního režiséra Jana Grossmana (1925-1993). ČTK to oznámil její přítel Jan Šmíd. Zesnulá působila v někdejším Divadle E. F. Buriana a často spolupracovala s rozhlasem.

18.10.2017

Pražské Quadriennale 2019 se po 12 letech vrátí na Výstaviště

Čtrnáctý ročník Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru se odehraje od 6. do 16. června 2019 v areálu pražského Výstaviště, kam se vrátí po 12 letech. Již první ročník PQ v roce 1967 proběhl na tomto místě v dnes již neexistujícím Bruselském pavilonu. PQ, které dlouhodobě mapuje a představuje nejnovější trendy scénografie i architektonické práce s divadelním prostorem, nabídne v roce 2019 tři soutěžní kategorie: Výstavu zemí a regionů, Výstavu divadelní architektury a prostoru a Studentskou výstavu.

17.10.2017

Divadlo Na Jezerce pokřtilo knihu a oslavilo tak 15. divadelní narozeniny

Patnáctiletá historie Divadelní společnosti Jana Hrušínského se vešla na 240 stran reprezentativní publikace, kterou pro své diváky připravili Jan Hrušínský a grafička Barbora Hrušínská jako narozeninový dárek. Slavnostní křest se uskutečnil v Divadle Na Jezerce v úterý 17. října. Výpravnou divadelní knihu pokřtili stálí spolupracovníci a podporovatelé Jezerky, profesor Martin Hilský, herec Jaroslav Dušek a režisér Jan Hřebejk.