29.05.2017 11:21

Pražský komorní balet ve čtvrtek odlétá do Jižní Koreji

Pražský komorní balet stráví počátek června na cestách po daleké východní Asii. Od 1.6 má soubor naplánováno týdenní turné po Jižní Koreji. Zúčastní se prestižního Mezinárodního tanečního festivalu v Busanu, druhém největším jihokorejském městě. Tam bude jako jediný zástupce reprezentovat Českou republiku v oblasti současného tance.

„Prezentace souboru v zahraničí je pro nás nesmírně důležitá. Pomáháme šířit dobré jméno českého tance nejen u nás doma – v Praze a ve všech regionech, kde pravidelně hostujeme, ale i daleko za hranicemi naší republiky,“ říká ředitelka Pražského komorního baletu Ladislava Jandová. „V posledních letech jsme byli v Jižní Koreji hned několikrát, navštívili jsme také například Mexiko, Gruzii, Polsko nebo Bosnu a Hercegovinu.“

PKB tentokrát vystoupí na busanském festivalu dvakrát. Představí se s choreografiemi This is not a kiss! autorů Žiga Jereba a Anny Štěrbové a Mysterium času Hany Polanské Turečkové. „Letos jsou do Busanu přizvány dvě desítky významných tanečních souborů z celého světa, aby zde prezentovaly to nejlepší z tanečního umění. Festival nabídne opravdu pestrý program,“ doplňuje Jandová. „Věřím, že naše červnové korejské turné bude stejně úspěšné jako ta předchozí. První představení odtančíme na překrásné venkovní scéně v blízkosti moře a je nám velkým potěšením, že to druhé bylo vybráno pro slavnostní večer v Busan Cinema Center, kterým se celý festival uzavře.“

Do Jižní Koreji se soubor letos vrátí ještě jednou. Koncem září (20.-24.9.2017) se představí na Mezinárodním tanečním festivalu Tamra na ostrově Jeju. Tento festival představuje tradiční událost a každoroční unikátní podívanou, která láká nejen místní obyvatele, ale i turisty na bohatý umělecký program. V rámci festivalu se obvykle setkávají asijští umělci a Pražský komorní balet bude na této tradiční kulturní přehlídce opět jediným evropským reprezentantem. Organizátorem festivalu je Unie umělců a organizací v Jižní Koreji (Asociace Jejudo). I na festivalu Tamra uvede český nezávislý taneční soubor oblíbenou choreografii This is not a kiss!.

www.prazskykomornibalet.cz

Autor článku: Johana Mücková

Pražský komorní balet ve čtvrtek odlétá do Jižní Koreji

Zahraniční divadlo

08.12.2017

Osmé pokračování Prague-New York Effects propojí Věru Ondrašíkovou a Ikue Mori

Česká tanečnice a choreografka Věra Ondrašíková a americká hudebnice Ikue Mori společně vystoupily 1. prosince 2017 v České národní budově na Manhattanu. O deset dní později se představí i českému publiku v Praze.

04.12.2017

Humperdinckova Perníková chaloupka připomene fenomenálního tenoristu Philipa Langridge ve vánočním bonusu z Met

Perníková chaloupka (Hänsel und Gretel), nejslavnější opera Wagnerova chráněnce Engelberta Humperdincka, byla historicky první operou, kterou Met přenášela živě po rozhlasových vlnách – psal se tehdy Boží hod vánoční roku 1931. A právě záznam mistrovského díla na motivy pohádky bratří Grimmů, v němž v roce 2007 pod taktovkou Vladimira Jurowského okouzlily publikum Met virtuózní pěvecké výkony Alice Coote v roli Jeníčka a Christine Schäfer v roli Mařenky, nadchne příznivce romanticky rozmáchlých melodií v prosinci ve vybraných českých kinech.

30.11.2017

Mladý a neklidný Marx roztočí necudný večírek v novém londýnském divadle

Filozof a revolucionář Karl Marx jako pijan, bez kterého se neobejde žádná party, buřič a hádavý manžel? Poznejte jednu z nejvlivnějších historických osobností tak, jak se o ní v dějepisu neučí! Nová komedie od tvůrců hitu One Man, Two Guvnors, moderní verze klasiky Sluha dvou pánů, k tomu fanouškům britského divadla představí zbrusu nové londýnské divadlo Bridge.