25.07.2017 09:52

Pražský komorní balet vystoupí na Mezinárodním hudebním festivalu „PRAHA, KLASIKA… 2017 – Cesty světla a radosti“

Na přelomu července a srpna chystá Pražský komorní balet hned několik výjimečných vystoupení v rámci umělecké spolupráce s festivalem PRAHA, KLASIKA…, jehož uměleckým partnerem se v letošním roce stal. Představení, která se budou konat 29. července a 3. srpna v Anežském klášteře v Praze a 6. srpna v Kutné Hoře-Sedlci, podpořilo Ministerstvo kultury České republiky, Nadace Život umělce a Nadace Český hudební fond.

První večer, který se koná v konventu pražského Anežského kláštera v sobotu 29. července v 19:30, má název Komorní hudba s baletem. Zazní v něm Slovanský kvartet Antonína Dvořáka, na který zatančí Pražský komorní balet v choreografii Mária Radačovského. Před vystoupením se v malebných zahradách Anežského kláštera od 15:00 a 16:30 hned dvakrát uskuteční také taneční dílna Pražského komorního baletu – jednou pod vedením Igora Vejsady, baletního mistra pověřeného vedením PKB, podruhé pod vedením Jiřího Lössla, pedagoga moderního tance.

Ve čtvrtek 3. srpna v 19:30 bude taktéž v Anežském klášteře uveden koncert, v němž zazní symfonická báseň Holoubek Antonína Dvořáka.  PKB se představí v mistrovském tanečním ztvárnění tragické balady prof. Pavla Šmoka. Tanečníky doprovodí Orchestr Academia filarmonica Bohemia pod vedením dirigenta Jiřího Havlíka. Vůbec poprvé od premiéry Šmokova Holoubka v roce 1993 odehraje soubor tuto nadčasovou choreografii v orchestrální podobě. Na tentýž program se mohou diváci těšit i v neděli 6. srpna v 19:30 v konventu bývalého cisterciáckého kláštera v Kutné hoře – Sedlci.

„Našeho nového partnerství s Mezinárodním hudebním festivalem Praha, klasika si velmi vážíme, a na všechna představení pod jeho hlavičkou se moc těšíme,“ říká Ladislava Jandová, ředitelka Pražského komorního baletu. „Festival se sice koná teprve počtvrté, za dobu svého trvání si ale již vydobyl velmi dobré renomé. Podporují jej a zaštiťují nejrůznější význačné osobnosti českého kulturního života. Dvojím orchestrálním uvedením představení Holoubek v rámci festivalu náš soubor velmi důstojně připomene nedožité devadesátiny svého zakladatele prof. Pavla Šmoka.“ 

http://prazskykomornibalet.cz/

Autor článku: Johana Mravcová

Pražský komorní balet vystoupí na Mezinárodním hudebním festivalu „PRAHA, KLASIKA… 2017 – Cesty světla a radosti“

Inscenace

19.10.2017

Mladoboleslavské divadlo uvede inscenaci Deburau

První premiérou nové divadelní sezony v městském divadle v Mladé Boleslavi bude inscenace Deburau. Autory původního scénáře jsou dramaturgyně Lenka Smrčková a režisér Pavel Khek. Inscenace Deburau je volně inspirována životním příběhem nejslavnějšího mima s českými kořeny.

19.10.2017

Britská inspirace českého Saturnina ožije na Kampě

Dokonalá pitomost – tak se jmenuje hra britských autorů Davida a Roberta Goodalových ověnčená Cenou Laurence Oliviera za nejlepší komedii roku, kterou v neděli 22. října uvede poprvé na českých jevištích Divadlo NaHraně na pražské Kampě. Novinka oživuje populární dvojici charismatického gentlemana Bertieho Woostera a jeho vychytralého, sarkastického sluhy Jeevese, které přivedl na svět známý britský humorista Sir P. G. Wodehouse.

18.10.2017

Královéhradecké Divadl Drak uvede premiéru autorské inscenace Marie Novákové a Radka Berana Medová královna

21. dubna 2017 od 18 hodin bude mít v Divadle Drak premiéru inscenace Marie Novákové a Radka Berana Medová královna. Autorská inscenace pro diváky od 3 let vypráví příběh holčičky, kterou dědeček pošle do úlu pro med. Holčička se na své dobrodružné cestě za sladkým pokladem setkává s řadou překážek, učí se pokoře a trpělivosti a dozvídá se, jak se včely rodí, čím se živí, co mají na práci, jak spolu mluví a jak vzniká med.