08.01.2018 11:57

Před 10 lety měla na premiéru zřejmě nejdiskutovanější inscenace Divadla u.s.MARVIN Zabiju tě sekerou!

V letošním roce slaví Divadlo u.s.MARVIN dvě jubilea. Jako první si připomene desáté výročí od prvního uvedení inscenace „Zabiju tě sekerou!“. Činoherní inscenace, která jako by se trefila někam mezi žánry. Inscenace, která je jednou provázena po celou dobu bouřlivým smíchem publika, jindy diváci zvážní… Inscenace, se kterou to nemají lehké ani na soutěžních festivalech, protože porotci nevědí, do jaké škatulky ji zařadit. Inscenace, která jistě nikoho nenechá chladným.

Večer věnovaný deseti letům této inscenace proběhne v samém centru Prahy, v části Nového Města zvané Petrská čtvrť ve čtvrtek 25. ledna 2018.

Drastická groteska o střetu dvou stárnoucích primitivů a jejich dcery, na niž už zapomněli a která je jde se svým přítelem navštívit. Naposled je viděla, když jim byla ve svých třech letech úřady odebrána… O ošidných návratech domů vypráví inscenace, která získala 3. místo na přehlídce experimentálního a alternativního divadla v Plasech a byla doporučena na celostátní přehlídku experimentálního a alternativního divadla „Šrámkův Písek“ (ač inscenace sama není ani alternativní ani experimentální). Dále získala ceny za herecké výkony i na dalších přehlídkách, z jiných byla porotou nemilosrdně vyfakována.

Termín: Čt 25.1.2018 od 19.30h
Místo: Studio Paměť, Soukenická 29, Praha – Petrská čtvrť (spojení: =M= Florenc, nám. Republiky, TRAM Dlouhá třída, Masarykovo nám., Bílá labuť, Těšnov, BUS Petrské nám.)

Zabiju tě sekerou!
Autor: Pavel Trtílek
Režie: Marek Ondra

Událost na FB: https://www.facebook.com/events/1107574306045257/

Autor článku: Marek Ondra

Před 10 lety měla na premiéru zřejmě nejdiskutovanější inscenace Divadla u.s.MARVIN Zabiju tě sekerou!

Amatérské divadlo

22.05.2018

9. ročník Vršovického festivalu talentů – Divadelní defilé paradigmat existenciální filozofie

Letošní ročník nabízí zcela novou obsahovou a formální rovinu pedagogické a divadelní činnosti našeho Studia. Poprvé se všechny věkové kategorie cíleně zaměřily na univerzální lidské témata naší existence, které autorsky zpracovaly do samostatných divadelních představení s jednotnou formou malého obchůdku – kiosku. Vznikla tak mozaika generačních pohledů, či postojů konkrétní kohorty mladých lidí vůči základním životním otázkám.

19.05.2018

Týden uměleckého vzdělávání představí amatérskou tvorbu

Po celé republice dnes začíná Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby. Jeho cílem je upozornit na rozmanitost uměleckého vzdělávání a na aktivity těch, kdo se umělecké tvorbě věnují jako amatéři. Každý ročník týdne má svou tvář, vybranou osobnost ze světa české kultury, pro rok 2018 se jí stal houslový virtuóz Pavel Šporcl.

16.05.2018

Workshopy Divadelního Pikniku Volyně 2018

Přinášíme vám nabídku seminářů na letošním Divadelním Pikniku Volyně. Přehlídka mění svou koncepci, termín i parametry. Nově proběhne v prvním prázdninovém týdnu od 29. června do 7. července 2018, nabídne více inscenací v hlavním programu, rozmanitý doprovodný program a tábor pro děti. Díky rozšíření přehlídky vznikne i jedinečný prostor pro komplexní vzdělávání zaměřené výhradně na činohru a hudební divadlo.