06.09.2017 11:08

Přehlídka amatérských divadelních souborů Čechův divadelní podzim

Letos se již po desáté bude v Divadle Horní Počernice konat přehlídka amatérských divadelních souborů Čechův divadelní podzim.

Festival je poctou proslulému scénografovi a kamarádovi Milanu Čechovi, který pro amatérské divadlo v Horních Počernicích hodně udělal. Od konce padesátých let minulého století hrál často s místními ochotníky a navrhl pro ně desítky scén. Milan Čech nezapomínal na své přátele i když ho mimořádný talent zavedl do různých koutů světa. Byl to skutečný umělec s velkou fantazií, vytvořil více než pět set scénografických realizací, než v roce 2007 odešel navždy.

Festival je koncipován jako přehlídka amatérského divadla otevřená všem divadelním žánrům, nejrůznějším inscenačním postupům, stylům a poetikám. Je příležitostí k vzájemné inspiraci a setkání amatérských divadelníků ať vzdělávacího či společenského charakteru, tak jak o tom často mluvil Milan Čech.

Přijměte tedy pozvání na Čechův divadelní podzim.

 • Sobota 30. září DVĚ GORILY PROTI MAFII , Divadelní soubor Jiřího Voskovce, Sázava
  Černá komedie se skoro sedmi mrtvolami.
 • Sobota 14. října PROKLETÍ RODU BASKERVILLŮ ANEB POZOR ZLÝ PES!, Ty-já-tr/ Načerno, Praha
  Bláznivá komedie, která diváka přesvědčí, že je třeba dávat pozor na víc než na zlého psa.
 • Sobota 21. října TETIČKY (JEZINKY BEZINKY), Divadelní soubor Nové divadlo Mělník, Mělník
  Komedie plná nebožtíků, kde ani milé stařenky nejsou tak úplně nevinné.
 • Sobota 4. listopadu DENTÁLNÍ RAPSÓDIE ANEB STOMATOLOGICKÁ REVUE, Ztracená existence, Praha
  Den a noc jedné dívky z pohledu jejích zubů. Co prožívají, zatímco jejich majitelka randí?
 • Neděle 10. prosince DOKONALÁ SVATBA, Ty-já-tr/ Hrobeso, Praha
  Zběsilá situační komedie o svatbě, jakou jste ještě nezažili.

www.divadlopocernice.cz

Autor článku: Markéta Králová

Přehlídka amatérských divadelních souborů Čechův divadelní podzim

Amatérské divadlo

22.05.2018

9. ročník Vršovického festivalu talentů – Divadelní defilé paradigmat existenciální filozofie

Letošní ročník nabízí zcela novou obsahovou a formální rovinu pedagogické a divadelní činnosti našeho Studia. Poprvé se všechny věkové kategorie cíleně zaměřily na univerzální lidské témata naší existence, které autorsky zpracovaly do samostatných divadelních představení s jednotnou formou malého obchůdku – kiosku. Vznikla tak mozaika generačních pohledů, či postojů konkrétní kohorty mladých lidí vůči základním životním otázkám.

19.05.2018

Týden uměleckého vzdělávání představí amatérskou tvorbu

Po celé republice dnes začíná Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby. Jeho cílem je upozornit na rozmanitost uměleckého vzdělávání a na aktivity těch, kdo se umělecké tvorbě věnují jako amatéři. Každý ročník týdne má svou tvář, vybranou osobnost ze světa české kultury, pro rok 2018 se jí stal houslový virtuóz Pavel Šporcl.

16.05.2018

Workshopy Divadelního Pikniku Volyně 2018

Přinášíme vám nabídku seminářů na letošním Divadelním Pikniku Volyně. Přehlídka mění svou koncepci, termín i parametry. Nově proběhne v prvním prázdninovém týdnu od 29. června do 7. července 2018, nabídne více inscenací v hlavním programu, rozmanitý doprovodný program a tábor pro děti. Díky rozšíření přehlídky vznikne i jedinečný prostor pro komplexní vzdělávání zaměřené výhradně na činohru a hudební divadlo.