02.02.2017 12:54

Přenos derniéry Ovčáčka čtveráčka: 60 kin, projekce záznamů a trailer

Od předminulého týdne, kdy byl oznámen přímý satelitní přenos z derniéry nekorektního kabaretu Ovčáček čtveráček Městského divadla Zlín, se k projektu připojila další dvacítka kin. Přenos proběhne v úterý 7. února od 17:15 hodin.

Počet participujících kin je momentálně 58. Pražská Lucerna, kino Art v Ostravě či Reduta v Brně měly přenos zcela vyprodaný během několika hodin od zahájení předprodeje. Přidávají proto opakování ze záznamu, který promítnou bezprostředně po konci přímého přenosu ještě 7. února. Další vyprodaná kina jsou v tuto chvíli například Kotva v Českých Budějovicích, kino Na fialce v Říčanech nebo multiplexy GA Cinema ve Zlíně a Cinestar na pražském Andělu. Multiplexy však mají tu výhodu, že mohou dle diváckého zájmu přidávat další sály a pružně tak navyšovat kapacitu, kterou mají na přenos v prodeji, což se také děje. Nejaktuálnější informace naleznou diváci na stránkách distributora www.prenosydokin.cz.

Organizátoři přenosu dnes představili trailer, který bude nasazen do kin od tohoto víkendu. V traileru účinkuje Jiří Ovčáček, který čte zásadní prohlášení o derniéře kabaretu v areálu bohnické lečebny v Praze a doporučuje divákům “na provokaci zlínské kavárny do kin nechodit jakož i zůstat doma.” Přitom dříve tiskový mluvčí prezidenta České republiky v souvislosti s Ovčáčkem čtveráčkem přál “angažovaným divadelníkům hodně zdaru.” 

I přesto že kina jako Lucerna v Praze, Reduta v Brně, Art v Ostravě  nebo Měšťanská Beseda v Plzni přidávají projekce ze záznamu, stále platí, že na 7. února 2017 je naplánována derniéra kabaretu a že tímto dnem Ovčáček čtveráček nadobro skončí. “Po 7. únoru se nebude hrát ani na divadle a ani promítat v kinech,” potvrdil autor a režisér incenace Petr Michálek, který je rovněž ředitelem Městského divadla ve Zlíně. Proto kina nasazující opakování ze záznamu tak činí ještě ten samý den 7. února bezprostředně po konci přímého přenosu.

Ovčáček čtveráček začal vznikat ve zlínském divadle jako reakce na chování českých politických elit spontánně koncem října minulého roku. Za autorstvím stojí skupina undergroundových vtipálků z řad divadelníků, která si říká Pia Fraus. V hlavní roli hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka exceluje Marek Příkazký. V dalších rolích se objevují Vojtěch Johaník, Pavel Vacek, Radoslav Šopík, Rostislav Marek, Marta Bačíková, Jakub Malovaný a Tomáš David, který je i autorem hudby.

https://www.divadlozlin.cz/

 

Autor článku: Veronika Jurčová

Přenos derniéry Ovčáčka čtveráčka: 60 kin, projekce záznamů a trailer

Inscenace

19.10.2017

Mladoboleslavské divadlo uvede inscenaci Deburau

První premiérou nové divadelní sezony v městském divadle v Mladé Boleslavi bude inscenace Deburau. Autory původního scénáře jsou dramaturgyně Lenka Smrčková a režisér Pavel Khek. Inscenace Deburau je volně inspirována životním příběhem nejslavnějšího mima s českými kořeny.

19.10.2017

Britská inspirace českého Saturnina ožije na Kampě

Dokonalá pitomost – tak se jmenuje hra britských autorů Davida a Roberta Goodalových ověnčená Cenou Laurence Oliviera za nejlepší komedii roku, kterou v neděli 22. října uvede poprvé na českých jevištích Divadlo NaHraně na pražské Kampě. Novinka oživuje populární dvojici charismatického gentlemana Bertieho Woostera a jeho vychytralého, sarkastického sluhy Jeevese, které přivedl na svět známý britský humorista Sir P. G. Wodehouse.

18.10.2017

Královéhradecké Divadl Drak uvede premiéru autorské inscenace Marie Novákové a Radka Berana Medová královna

21. dubna 2017 od 18 hodin bude mít v Divadle Drak premiéru inscenace Marie Novákové a Radka Berana Medová královna. Autorská inscenace pro diváky od 3 let vypráví příběh holčičky, kterou dědeček pošle do úlu pro med. Holčička se na své dobrodružné cestě za sladkým pokladem setkává s řadou překážek, učí se pokoře a trpělivosti a dozvídá se, jak se včely rodí, čím se živí, co mají na práci, jak spolu mluví a jak vzniká med.