27.01.2016 08:18

První Jarní prázdniny v Celetné

Jarní prázdniny jsou snem mnoha dětí a noční můrou nemalého počtu rodičů… Kam s dětmi? Jak je zabavit, když je nemůžeme poslat z Prahy pryč? Podobně zapeklitou otázku si klade mnoho rodičů včetně nás a tak jsme se rozhodli vyjít tomu vstříc… a tak letos poprvé pořádáme festival JARNÍ PRÁZDNINY V CELETNÉ – 27. února – 13. března 2016.

Zůstali jste v Praze a myslíte, že bude nuda? Chcete zažít něco jedinečného? Tak přesně proto jsme vymysleli a rozhodli se uspořádat festival JARNÍ PRÁZDNINY V CELETNÉ. Ne každý má tu šanci odjet o prázdninách z Prahy pryč, ale ani ti co zůstávají nemusí zoufat a bát se, že by byla o zážitky nouze. Každý prázdninový víkend (od pátku do neděle) totiž hrajeme speciálně vybrané kusy, které v Praze nejsou jen tak lehce k vidění, pro nejmenší děti i pro teenagery.

S nabídkou pohádek pro nejmenší nám na pomoc přispěchala pražská Damúza a jihočeské Studio Dell’arte, kteří zahrají pohádky pro děti předškolní i návštěvníky prvního stupně. Pro teenagery máme skvělou zprávu – Malé divadlo z Českých Budějovic přiveze svou loňskou novinku FILMMAKEŘI, díky které se podíváte přímo do dokonale vybaveného filmového studia a uvidíte zrod filmových efektů i nejslavnější filmové hvězdy. Pro doplnění úplné představy o zákulisí světa filmu a divadla pak Veselé skoky předvedou jak to vypadá na castingu na hollywoodský muzikál. Kašpar přispěje svou kultovní inscenací Mikulášovy patálie, která je pro všechny bez rozdílu věku.

V předvečer posledního víkendu přivítáme v Celetné Činoherní studio Ústí nad Labem s jejich inscenací Kopanec a závěrečný víkend bude patřit oslavám Světového dne divadla. V rámci tohoto víkendu bude v nabytém programu k vidění mimo jiné i pražská premiéra podzimní novinky souboru Tantehorse PEJPRBÓJ, kde se mohou děti inspirovat, co vše lze vyrobit z obyčejného papíru. A samozřejmě mnoho dalších pohádek.

Tak neseďte doma a přijďte do divadla!!!

so 27.2.
10.30 – Dlouhý, Široký a Bystrozraký – Damúza (3+)
14.30 – Z tajného deníku Smolíčka Pé – Damúza (6+)
18.00 – Mikulášovy patálie – Spolek Kašpar (7+)

ne 28.2.
10.30 – Perníková chaloupka – Damúza (3+)
16.30 – Mikulášovy patálie – Spolek Kašpar (7+)

pá 4.3.
18.00 – Baby Box – Veselé skoky (13+)

so 5.3.
10.30 – O zvědavém slůněti – Studio Dell’arte (3+)
14.30 – Pověsti staré a české – Studio Dell’arte (6+)
18.30 – Filmmakeři – Malé divadlo České Budějovice (13+)

ne 6.3.
10.30 – O zvědavém slůněti – Studio Dell’arte (3+)
14.30 – Pověsti staré a české – Studio Dell’arte (6+)
18.00 – Chabrus line – Veselé skoky (13+)

pá 11.3. 18.00 – Kopanec – ČS Ústí na Labem (13+)

so 12.3. Přehlídka ke Světovému dni divadla pro děti a mládež

ne 13.3. Přehlídka ke Světovému dni divadla pro děti a mládež

                                                                                                                        www.divadlovceletne.cz Autor článku: Lenka Bočková

První Jarní prázdniny v Celetné