05.02.2016 11:16

První premiéra roku 2016 v Divadle Lampion

V sobotu 13. února se v 17.00 v Divadle Lampion uskuteční slavnostní premiéra pohádky z pera písničkářky Radůzy s názvem Uhlíř, princ a drak. Radůza je známá nejen jako zpěvačka, šansoniérka, písničkářka, harmonikářka a hudební skladatelka, ale také jako autorka pohádek pro děti. Dosud měly její příběhy pro děti knižní podobu, nyní přichází s první pohádkou napsanou přímo pro Divadlo Lampion.

Originální příběh se zpěvy zavede diváky do království, z něhož navždy odešlo jaro. Matka Příroda potrestala krále za to, že se špatně staral o její dary a plýtval jimi. Pomoci může pouze tajemný drak, jehož dech dokáže jaro znovu probudit. Podaří se princezně Vendulce a jejím přátelům kouzelného draka najít?
Hudební tón udávají pohádce Radůziny písně zpívané postavou kramáře (Kristina Sitková). Scénu však nerozeznívá jen harmonika a kytara, ale zejména text, jehož verš a osobitá jadrnost dává spolu s výtvarným provedením loutek všem postavám řadu vtipných a překvapivých momentů. Zejména děti tak mají možnost setkat se s osvěžujícím jazykem, což je v dnešní době unifikovaných seriálových promluv velmi cenné.
Autoři inscenace zasadili nevšední dobrodružství do prostředí dolu Mayrau. Netradičně pojaté loutky a celá scéna výtvarníka Jana Brejchy vychází z havířského prostředí a slibuje jedinečný zážitek.

Autor: Radůza
Režie: Braňo Mazúch
Dramaturgie: Jana Kuklová
Výtvarník: Jan Brejcha
Hudba: Radůza
Hrají: Eva Burešová, Kristina Sitková, Marie Švestková, Jiří Hajdyla, Jiří Šponar, Václav Rašilov

www.divadlolampion.cz 

Autor článku: Klára Kadlecová

První premiéra roku 2016 v Divadle Lampion