31.08.2016 15:27

Ředitelka kladenského divadla Blanka Bendlová končí, nahradí ji herec Jan Krafka

Ředitelka kladenského divadla Blanka Bendlová končí ke čtvrtku po dohodě s vedením radnice po 14 letech ve funkci. Nahradí ji herec Jan Krafka, který bude zatím pověřený vedením divadla. Novinářům to dnes řekl primátor Kladna Milan Volf (Volba pro Kladno). Konkrétní důvody primátor neuvedl, divadlo podle něj potřebuje změnu. Bendlová se k rozhodnutí nechce vyjádřit, zůstane zatím jednatelkou divadla.

„S paní ředitelkou chceme dál spolupracovat,“ uvedl primátor, formu spolupráce ale neupřesnil. Zda Bendlová bude jednatelkou divadla nadále, budou řešit kladenští zastupitelé v září.

Soubor divadla se tuto sezonu vrací po několika letech působení v Divadle Lampion do opravené budovy městského divadla. Roste i počet jeho členů, z nedávných deseti by se měl zvýšit zhruba na dvojnásobek. První letošní premiérou bude příští týden muzikál Do Naha! v režii Ondřeje Brouska.
Uměleckým šéfem divadla je Jaroslav Slánský. Nahradil Daniela Přibyla, který odešel z divadla loni na podzim, nesouhlasila s tím ale část hereckého souboru. Jedním z důvodů jeho odchodu byla i nízká návštěvnost představení.

Blanka Bendlová pro Kladno pracovala od roku 1992, kdy vyhrála konkurz na místo vedoucí odboru sociálních věcí, kultury a zdravotnictví. Ředitelkou divadla byla jmenována v roce 2002. V letech 2003 až 2004 byla náměstkyní primátora Kladna. Tehdy byl primátorem také Milan Volf.
Jan Krafka se na kladenskou scénu se vrátil nedávno, dříve byl dlouholetým členem souboru.

https://divadlokladno.cz/ Autor článku: ČTK: sbe, kš

Ředitelka kladenského divadla Blanka Bendlová končí, nahradí ji herec Jan Krafka