23.11.2016 11:17

Rezidenční výzva Divadla na cucky 2017

Zájemci o rezidenční pobyt v Divadle na cucky v roce 2017 se mohou oficiálně hlásit. Rezidenční pobyt je vhodný pro menší skupiny z oblasti současného divadla, tance a nového cirkusu.

Obecně prospěšná společnost DW7 vyhlašuje otevřenou výzvu pro zájemce o rezidenční pobyt v prostorách olomouckého Divadla na cucky. Délka rezidence je možná na dobu 1–3 týdnů, a to kdykoliv v období mezi únorem až zářím 2017. Mimo možnosti rezidence v tradičně užívaných prostorách Divadla na cucky nyní otevíráme také možnost pobytu hluboko v lese (platí pouze pro červenec a srpen 2017).

Účastníkům rezidence v Divadle na cucky bude zdarma k dispozici komorní divadelní sál se světelným a zvukovým vybavením nebo zkušebna (tzv. Freskový sál) s minimálním technickým vybavením, ale větší prostorovou dispozicí. Prostory jsou vhodné jak pro přípravu projektu v pokročilé fázi zkoušení, tak v zárodečné části procesu. Organizátor zajistí i ubytování. Preferovány jsou projekty, které budou mít v Olomouci svou oficiální premiéru anebo projekty zakončené work in progress prezentací či doplněné workshopem pro veřejnost.

Pro zájemce, kteří chtějí pracovat odtrženi od civilizace, bez přístupu k internetu i řady dalších vnějších vlivů nabízíme příležitost k pobytu na tzv. Kruhovském mlýně. Nabízíme možnost ubytování ve „vagonu“ v blízkosti ruiny mlýna, který se nachází v údolí obklopeném lesem. V nedaleké obci Laškov můžeme zprostředkovat prostory sokolovny k pravidelnému zkoušení. Tato výzva je otevřená také pro architekty a výtvarné umělce. Místo se nachází cca 25 kilometrů od Olomouce.

Výzvy jsou primárně určené umělcům působícím na poli současného divadla, tance či nového cirkusu. Žádáme zájemce, aby zasílali popis připravovaného projektu, technické požadavky a časový harmonogram na email zurek@divadlonacucky.cz
Vybráno bude nejvýše 12 projektů. Pro bližší informace se obracejte také telefonicky na Jana Žůrka (tel.: +420 728 180 478) nebo Simonu Vičarovou (tel.: +420 736 440 903).

www.divadlonacucky.cz

Burza

22.03.2018

Konference Teritoria umění 2018 – uzávěrka přihlášek posunuta do 25. 3. 2018

Srdečně zveme doktorské studenty uměleckých oborů k účasti na 5. ročníku konference Teritoria umění. Přiloženou přihlášku posílejte do neděle 25. 3. 2018 na email teritoria@amu.cz.

22.03.2018

Organizátoři festivalu Spectaculo Interesse vyzývají k zasílání přihlášek do dalšího ročníku

Od března až do konce listopadu 2018 mohou zájemci o účast na mezinárodním loutkářském festivalu Spectaculo Interesse přihlašovat do programu své inscenace. Nadcházející ročník SI proběhne od 29. září do 4. října 2019 v Ostravě. Bienále pořádá již od roku 1995 Divadlo loutek Ostrava.

Až do 30. listopadu 2018 mohou zájemci přihlašovat své inscenace do programu 13. ročníku mezinárodního loutkářského festivalu Spectaculo Interesse, který se koná každý lichý rok na přelomu září a října v Ostravě. Nadcházející ročník proběhne od 29. září do 4. října 2019. O konečném výběru inscenací budou organizátoři informovat nejpozději 31. ledna 2019.

„Dramaturgie festivalu se zaměřuje na výrazné divadelní produkce, v nichž hraje důležitou roli loutka. Vedle inscenací čistě loutkových jde o jakékoli další produkce, které pracují s prostředky a principy loutkového divadla. Dramaturgický výběr není omezen žánrem inscenací ani cílovou skupinou,“ popisuje členka dramaturgické rady festivalu Daniela Jirmanová a dodává, že festival je určen jak dětským, tak dospělým divákům.
Při výběru dramaturgické rady mají přednost inscenace a projekty, které vznikly v době od konání posledního ročníku festivalu, v případě mimořádně zdařilých projektů však rada toto pravidlo může porušit.
Přihlášené inscenace mohou být vybrány jak do hlavního – soutěžního programu, tak rovněž do doprovodného – nesoutěžního programu. Produkce hlavního programu hodnotí tříčlenná porota a v závěru festivalu uděluje čtyři ceny. Doprovodný program se skládá především z nesoutěžních představení pro děti i dospělé, dále pak z workshopů, diskuzí, koncertů, přednášek či tematických výstav.
Elektronickou přihlášku a další pokyny naleznou zájemci na webu DLO v sekci Festivaly.
www.dlo-ostrava.cz/festivaly/spectaculo-interesse/pro-zajemce.

20.03.2018

Maximální minimalismus – workshop minimalistického herectví

Divadlo Kámen vás zve na workshop, při němž se pokusíme získat základní zkušenost s prostým bytím v prostoru, na jevišti a ve vztahu a nahlédnout do poměrně vzrušujícího způsobu existence.