10.11.2016 11:44

Skupina Pátečníci hledá kumpány!

(Nejen) divadelní skupina Pátečníci hledá herce, nadšence a vůbec kohokoliv, kdo miluje (nejen) divadlo.

Momentálně připravujeme hru dle (údajně) humorné povídky P. G. Wodehouse a z různých důvodů, které netřeba rozebírat, nám schází herec a herečka na role možná i hlavnější. Samozřejmě se u nás ujme i technicky talentovaný talent, který to umí se dřevem, světlem, zvukem a dalšími fyzikálními veličinami.

A co od vás chceme?

  • věk, zkušenost ani vzdělání nám nevadí
  • nevadí nám ani pohlaví, rasa, etnikum či vyznání (ale Slováka už jednoho máme)
  • trochu nám vadí časté absence a abstinence
  • hodně nám vadí zaprdlost a neochota dělat i věci kolem a mimo divadla

A co vám vlastně nabízíme?

  • částečně mladý kolektiv
  • autorsko-dramaturgickou možnost vyblbnout se
  • semtam nějaky ty deskovky
  • hodně práce, ale málo peněz
  • tím málo peněz myslíme žádné peníze
  • snahu organizovat i akce mimo divadlo (výlety, zálety,...)

Scházíme se už nějaký ten pátek v podvečer, téměř v centru města Pražského. Tak se těšíme!

Více informací a fotek máme na http://spatecnici.cz/.

V případě zájmu neváhejte napsat motivační dopis v janbickém pentametru a zaslat ho na mailovou adresu info@spatecnici.cz. Když přidáte fotku, neurazíme se.

Žijte dlouho a blaze. Naši vaši Pátečníci

Burza

22.03.2018

Konference Teritoria umění 2018 – uzávěrka přihlášek posunuta do 25. 3. 2018

Srdečně zveme doktorské studenty uměleckých oborů k účasti na 5. ročníku konference Teritoria umění. Přiloženou přihlášku posílejte do neděle 25. 3. 2018 na email teritoria@amu.cz.

22.03.2018

Organizátoři festivalu Spectaculo Interesse vyzývají k zasílání přihlášek do dalšího ročníku

Od března až do konce listopadu 2018 mohou zájemci o účast na mezinárodním loutkářském festivalu Spectaculo Interesse přihlašovat do programu své inscenace. Nadcházející ročník SI proběhne od 29. září do 4. října 2019 v Ostravě. Bienále pořádá již od roku 1995 Divadlo loutek Ostrava.

Až do 30. listopadu 2018 mohou zájemci přihlašovat své inscenace do programu 13. ročníku mezinárodního loutkářského festivalu Spectaculo Interesse, který se koná každý lichý rok na přelomu září a října v Ostravě. Nadcházející ročník proběhne od 29. září do 4. října 2019. O konečném výběru inscenací budou organizátoři informovat nejpozději 31. ledna 2019.

„Dramaturgie festivalu se zaměřuje na výrazné divadelní produkce, v nichž hraje důležitou roli loutka. Vedle inscenací čistě loutkových jde o jakékoli další produkce, které pracují s prostředky a principy loutkového divadla. Dramaturgický výběr není omezen žánrem inscenací ani cílovou skupinou,“ popisuje členka dramaturgické rady festivalu Daniela Jirmanová a dodává, že festival je určen jak dětským, tak dospělým divákům.
Při výběru dramaturgické rady mají přednost inscenace a projekty, které vznikly v době od konání posledního ročníku festivalu, v případě mimořádně zdařilých projektů však rada toto pravidlo může porušit.
Přihlášené inscenace mohou být vybrány jak do hlavního – soutěžního programu, tak rovněž do doprovodného – nesoutěžního programu. Produkce hlavního programu hodnotí tříčlenná porota a v závěru festivalu uděluje čtyři ceny. Doprovodný program se skládá především z nesoutěžních představení pro děti i dospělé, dále pak z workshopů, diskuzí, koncertů, přednášek či tematických výstav.
Elektronickou přihlášku a další pokyny naleznou zájemci na webu DLO v sekci Festivaly.
www.dlo-ostrava.cz/festivaly/spectaculo-interesse/pro-zajemce.

20.03.2018

Maximální minimalismus – workshop minimalistického herectví

Divadlo Kámen vás zve na workshop, při němž se pokusíme získat základní zkušenost s prostým bytím v prostoru, na jevišti a ve vztahu a nahlédnout do poměrně vzrušujícího způsobu existence.