21.01.2016 12:53

Studio Dva uvede adaptaci filmu Šíleně smutná princezna

Legendární hudební film Šíleně smutná princezna míří na divadelní prkna. Inscenaci ve hvězdném obsazení uvede divadlo Studio Dva poprvé 25. listopadu. V příběhu, který si zamilovali diváci několika generací, se objeví například Berenika Kohoutová, Jan Cina, Jan Kraus, Bohumil Klepl, Daniela Kolářová a Anna Šišková. Hudba držitele několika cen Grammy Jana Hammera zazní v podání živého orchestru. 

„Divadelní adaptace vzniká pod taktovkou režiséra a scénografa Šimona Cabana. O hudební nastudování se postará skladatel, aranžér a dirigent Kryštof Marek. Šíleně smutná princezna režiséra Bořivoje Zemana z roku 1968 patří do zlatého fondu českých pohádek. V kinech dokázala pokořit i Tři oříšky pro Popelku, když ji zhlédlo 2,9 milionu diváků,“ uvedl Přenosil.

Popularitu filmu zajistilo i herecké obsazení v čele s Helenou Vondráčkovou a Václavem Neckářem. V divadle Studio DVA ústřední dvojici ztvární Berenika Kohoutová a Jan Cina. „Je to moje nejoblíbenější pohádka, nejen kvůli písničkám, hlavním představitelům a jedinečnému výtvarnému řešení, ale hlavně díky humoru, který mě bavil už jako dítě,“ uvedl Cina, který se prosadil nejen na pražské muzikálové scéně. Kohoutová, talentovaná herečka a jazzová zpěvačka spolupracující například s Emilem Viklickým, se těší na dvojici Bob Klepl a Jan Kraus, kteří ztvární proradné královské rádce.
„Na řadu dotazů, zda budu hrát prince, musím odpovědět, že tentokrát ne. Ale celý život mě někdo podezírá, že kuju pikle. Šíleně smutná princezna tak je pro mě příležitostí dokázat, že všichni, kdo mě takhle pomlouvali, měli pravdu,“ komentoval svou roli moderátor Jan Kraus. Na divadelních prknech, s výjimkou účinkování ve své autorské hře Nahniličko, se tak objeví po mnoha letech.

„Další obsazení budeme postupně odtajňovat. I do menších rolí se snažíme získat herecky i typově výrazné osobnosti,“ uvedl producent divadla Michal Hrubý. Na prkna svého divadla přenesl už adaptaci Andersenovy pohádky Děvčátko se zápalkami či televizní seriál Smolíkovi. Využije původní hudbu, kterou složil tehdy sedmnáctiletý Jan Hammer, jeden ze světově nejproslulejších českých hudebníků současnosti. V USA spolupracoval s řadou dalších slavných hudebníků včetně Joni Mitchellové, Micka Jaggera či Ringa Starra. Komerčně nejúspěšnější je jeho scénická hudba k seriálu Miami Vice.
„V divadle zazní všechny písně, mezi kterými nebude chybět ani Kujme pikle v podání Jana Krause a Bohumila Klepla, nebo Slza z tváře padá v interpretaci Bereniky Kohoutové,“ dodal Hrubý.

Divadelní verze příběhu prince a princezny ze sousedících zemí, kteří mají na přání svých otců a jejich rádců uzavřít sňatek, ale rozhodnou se sami si vybrat partnera, se bude v divadle Studio DVA zatím uvádět od listopadu do ledna 2017 v pouhých osmnácti reprízách.

www.studiodva.cz 

Autor článku: ČTK: Jiří Borovička, abz

Studio Dva uvede adaptaci filmu Šíleně smutná princezna