13.03.2017 13:09

Symposium Umění / Hudba / Management

Ve dnech 4. – 6. dubna 2017 se v prostorách Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Praze uskuteční již 5. ročník SYMPOSIA: Umění / Hudba / Management.

Autorské právo – Petr Ostrouchov – novelizace – Jakub Michálek – řemeslo produkce – Lešek Wronka – Jatka 78 – Miloš Orson Štědroň

Symposium se bude věnovat novelizaci autorského zákona a sazebníku OSA. Součástí programu budou panelové diskuze, kterých se zúčastní významné osobnosti jak z řad umělců, tak odborníků dané oblasti, např. Petr Ostrouchov, Miloš Orson Štědroň, Vladimír Poštulka, Miloš Zajdl, Zdeněk Harvánek a další. Cílem tohoto ročníku je podnítit diskuzi a zároveň srozumitelně přiblížit autorská práva a kolektivní správu z pohledu různých profesí a s nimi spojených zájmů. Své místo zaujme i politický zástupce Jakub Michálek z České pirátské strany.

Symposium nabídne workshop na téma „Jak najít a prosadit talent? a přednášky hostů, kteří na tomto poli již uspěli. O své zkušenosti se podělí Alena Nachtigalová, Jiří Burian a Lešek Wronka.

Pro účastníky je připraven i kulturní program, konkrétně návštěva představení Národního divadla či Imerzivního divadla Pomezí. Dále Start up vs. fuck up night aneb neformální posezení v Divadle Inspirace za doprovodu živé hudby, kde budou představeny nejen studentské projekty a účastníci získají možnost poznat své budoucí kolegy. Celý program Symposia uzavře prohlídka prostoru a seznámení se s projektem JATKA 78.

Akce je primárně určena pro studenty kulturně manažerských a uměleckých oborů, srdečně jsou ale  zváni i zájemci z řad široké veřejnosti.

Celý program ZDE

Aktuální informace:
Facebook událost: www.facebook.com/SymposiumArtsMusicManagement/
Facebook Katedry hudební produkce: www.facebook.com/produkceHAMU/

Webová stránka HAMU: https://www.hamu.cz/symposium

Místo konání:
Hudební a taneční fakulta Akademie múzických umění v Praze
Malostranské náměstí 12
118 00 Praha 1

Divadlo Inspirace
Malostranské náměstí 13
18 00 Praha 1

Jatka 78
Pražská tržnice (hala 7 a 8)
Bubenské nábřeží 306/13
170 00 Praha 7 – Holešovice

Symposium Umění / Hudba / Management

Zprávy

19.02.2018

Národní divadlo oslaví několik výročí, vznik republiky i videomappingem

Národní divadlo letos oslaví nejen sté výročí vzniku Československa, ale i několik dalších kulatých výročí, která se týkají první české scény a historických událostí. Na letošek připadá 150. výročí položení základního kamene ND, už v lednu se slavilo 130. výročí zahájení provozu dnešní Státní opery a 60. výročí letos oslaví Laterna magika.

19.02.2018

Divadlo Kámen a debata s teatrology Janem Císařem a Martinem Pšeničkou

Divadlo Kámen uvede ve čtvrtek 22.2. třetí premiéru hry „OK plus F“. Po představení proběhne zahajující salónní debata „kamenného jara (ne)iluzivnosti“ na téma NEZBYTNOSTI ILUZIVNOSTI. Pozvání přijali teatrologové prof. Jan Císař a Martin Pšenička.

16.02.2018

Konference Perspektivy teatrologie 2 – výzva k podání příspěvků

Teatrologická společnost ve spolupráci s Katedrou divadelních a filmových studií FF UP, mezinárodním festivalem Divadelní Flora a časopisem Divadelní revue pořádá konferenci Perspektivy teatrologie 2. Cílem olomouckého setkání je představit rozmanitost témat a diskutovat o aktuálních otázkách teatrologického bádání v České republice. Konference je otevřena metodologickým, teoretickým a historiografickým referátům, analýzám i dílčím prezentacím a zprávám souvisejícím s výzkumem divadla a kulturních performancí.