21.06.2017 11:05

Teatro Tatro se vrací do Prahy, tentokrát s příběhem ruského básníka

Legendární slovenské TEATRO TATRO přiveze v české premiéře na Divadelní festival Za dveřmi představení Cirkus Charms! Diváky prostřednictvím artistického umění seznámí s ruským surrealistickým básníkem Daniilem Charmsem. Představení v šapitó je určené pro děti jakékoli výšky a rodiče jakékoli šířky. Hrát se bude 12. a 13. července od 18.00 hodin. 

Vstupte do světa cirkusu a nechte se jím okouzlit… Uvidíte cvičenou žraločí samici, baletku na laně i žonglování popírající zákony fyziky,“ láká na Cirkus Charms slovenský soubor, který pražské publikum mohlo na festivalu Za dveřmi vidět před dvěma lety s představení Mistr a Markétka. I tentokrát zůstává Teatro Tatro u ruské literatury. Cirkus Charms představí tvorbu surrealistického spisovatele a básníka Daniila Charmse. Představení inspirováno dílem Cirkus Šardam je ovšem určeno především pro děti. „Budete mít husí kůži z výkonů artistů, okouzlí vás lahodné zvuky našich muzikantů i barevné kreace našeho cirkusového umění,“ dodává k představení režisér Ondrej Spišák.

Teatro Tatro vzniklo v roce 1990 jako vzdor vůči kamennému divadlu, vůči divadelní zkostnatělé instituci. Od doby své existence hledá vlastní hranice divadla, které přesouvá z budov do veřejného prostoru, v němž nachází větší svobodu pro tvorbu. Jeho dvorním režisérem je Ondrej Spišák pocházející z významné slovenské umělecké rodiny.

Představení proběhne 12. a 13. července od 18.00 hodin v areálu pražského Výstaviště Holešovice.

Inscenaci Cirkus Charms uvede Pražský festival pouličního divadla Za dveřmi, jenž se letos koná od 10. do 13. července. Devátý ročník festivalu mimo slovenského Teatra Tatro představí desítky dalších interpretů ze Španělska, Francie či Litvy. Mimo to se v centru Prahy a na Výstavišti Praha Holešovice představí i tuzemští divadelníci a pouliční performeři. Vstup na celý festival vyjma představení Cirkus Charms je zdarma.

Více informací na www.zadvermi.cz nebo na www.teatrotatro.sk

Autor článku: Dominika Antonie Skalová

Teatro Tatro se vrací do Prahy, tentokrát s příběhem ruského básníka

Zahraniční divadlo

08.12.2017

Osmé pokračování Prague-New York Effects propojí Věru Ondrašíkovou a Ikue Mori

Česká tanečnice a choreografka Věra Ondrašíková a americká hudebnice Ikue Mori společně vystoupily 1. prosince 2017 v České národní budově na Manhattanu. O deset dní později se představí i českému publiku v Praze.

04.12.2017

Humperdinckova Perníková chaloupka připomene fenomenálního tenoristu Philipa Langridge ve vánočním bonusu z Met

Perníková chaloupka (Hänsel und Gretel), nejslavnější opera Wagnerova chráněnce Engelberta Humperdincka, byla historicky první operou, kterou Met přenášela živě po rozhlasových vlnách – psal se tehdy Boží hod vánoční roku 1931. A právě záznam mistrovského díla na motivy pohádky bratří Grimmů, v němž v roce 2007 pod taktovkou Vladimira Jurowského okouzlily publikum Met virtuózní pěvecké výkony Alice Coote v roli Jeníčka a Christine Schäfer v roli Mařenky, nadchne příznivce romanticky rozmáchlých melodií v prosinci ve vybraných českých kinech.

30.11.2017

Mladý a neklidný Marx roztočí necudný večírek v novém londýnském divadle

Filozof a revolucionář Karl Marx jako pijan, bez kterého se neobejde žádná party, buřič a hádavý manžel? Poznejte jednu z nejvlivnějších historických osobností tak, jak se o ní v dějepisu neučí! Nová komedie od tvůrců hitu One Man, Two Guvnors, moderní verze klasiky Sluha dvou pánů, k tomu fanouškům britského divadla představí zbrusu nové londýnské divadlo Bridge.