07.11.2017 19:48

Třetí listopadová sobota v Táboře patří Noci divadel. Letos s podtitulem Forever young

Divadelní premiéra, koncerty, výstavy i křest nového jeviště. To vše si pro vás připravilo Divadlo Oskara Nedbala Tábor na sobotu 18. listopadu.

Divadlo se tohoto evropského projektu, který zaštiťuje Institut umění – Divadelní ústav, účastní podruhé. Velkou zásluhu na začlenění táborského divadla do projektu má ředitelka Mgr. Linda Rybáková. „Je to příležitost ukázat divadlo z jiné perspektivy, strávit příjemný večer ve společnosti našich diváků a představit řadu pozoruhodných umělců z našeho města. Letos jsme oslovili především tvůrce, kteří nestárnou, a to jak svým přístupem k životu, tak k umělecké tvorbě.“  Diváci budou mít příležitost navštívit jindy nepřístupná místa a stát se spolutvůrci velkolepého divadelního večírku.

V rámci programu vystoupí divadelní spolek VRYT s premiérou myslivecké detektivky Hon, která vznikla exkluzivně pro tuto příležitost. Původní hru režíruje táborský rodák Jan Míka, který aktuálně sklízí mezinárodní úspěchy na filmových festivalech se svým snímkem Jsme přece lidi (We´re human, after all). Hudební program zajistí táborská post-rocková kapela Veena, jejíž koncert budou diváci sledovat netradičně přímo z jeviště. Mimo to se návštěvníci mohou těšit na jazzovou sekci ve foyeru, sérii pohádek v podání Františka K. Watzla, prohlídku divadelních prostor a výtvarné instalace táborských umělců na netradičních místech po celé budově. Významným momentem večera bude také křest jeviště v originálním a zábavném pojetí zaměstnanců divadla.

Program Noci divadel je zdarma!
Neváhejte a přijďte zažít divadlo jinak.

Více informací najdete na www.divadlotabor.cz nebo na www.nocdivadel.cz.

Autor článku: Veronika Buriánková

Třetí listopadová sobota v Táboře patří Noci divadel. Letos s podtitulem Forever young

Zprávy

23.02.2018

Návštěvnost Horáckého divadla Jihlava se loni meziročně opět zvýšila

Návštěvnost Horáckého divadla Jihlava se loni meziročně opět zvýšila. V hledišti usedlo přes 67.000 diváků. Je to asi o 2000 víc než v roce 2016 a takřka o 10.000 víc než v roce 2105. Divadelních premiér bylo loni devět, sedm činoher, pohádka a pohybové dokudrama. Soubor tvořený 20 herci ve stálém angažmá loni odehrál 11 představení mimo svou domovskou scénu, z toho dvakrát na Slovensku.

23.02.2018

Hudební skladatel a muzikolog Miloš Štědroň uvede sérii přednášek v Divadle Bolka Polívky

Skladatel, muzikolog, profesor Masarykovy univerzity a popularizátor hudební historie Miloš Štědroň patří k nejvýraznějším osobnostem českého hudebního života současnosti. Autor známých melodií z Balady pro banditu a hudby k dalším divadelním představením odhalí zájemcům v cyklu svých přednášek v Divadle Bolka Polívky zajímavosti o vzniku žánrů opery a muzikálu, zavzpomíná na tvorbu v divadle Husa na provázku a seznámí je s novodobými pojetími klasických oper.

23.02.2018

Vyšla publikace Dějiny Akademie múzických umění v Praze

Historická monografie se zaměřuje na organizaci studia a studijní systém a popisuje mocenské a institucionální mechanismy ovlivňující školu v jednotlivých etapách její existence od jejího založení Benešovými dekrety v roce 1946 až po počátek 90. let. Prostřednictvím vzpomínek pamětníků se současně snaží zachytit i subtilní rovinu bytí na škole a možností studia a tvorby.