28.03.2017 12:30

V dalším díle 8@8 Divadla LETÍ ožije krasobruslařská legenda

Divadlo LETÍ pokračuje také v roce 2017 ve spolupráci s agenturou DILIA na cykluscénických skic 8@8. 4. dubna uvede ve VILE Štvanice další díl, divadelní hru o fiktivních denících slovenského krasobruslaře Ondreje Nepely Ľadové divadlo. Hra bude uvedena ve slovenštině.

Po únorové skice hry Zinnie Harris Jak zadržovat dech, která předestřela vizi apokalyptického stavu, v němž se Evropa nachází, a komponovaném večeru krátkých hernazvaném Večeře s novou hrou, se dramaturgie LETÍ zaměří na mladého slovenského autora. Ervín Hodulík rozehrává dramatický příběh kolem fiktivních deníků krasobruslařské legendy Ondreje Nepely a kritizuje v něm bulvarizaci, korupci i netoleranci a nesnášenlivost. „Ač by se mohlo na první pohled zdát, že se bude jednat o další z řady her, které se zabývají biografií slavné osobnosti, Ervín Hodulík v Ľadovém divadle zejména kritizuje současnou slovenskou společnost.“ vysvětluje dramaturg David Košťák. Režisérka a umělecká šéfová LETÍ Martina Schlegelová se tentokrát rozhodla text uvést text ve slovenském originále: „V Čechách působí řada slovenských herců a LETÍ s mnoha z nich pravidelně spolupracuje. Přestože je hra všeobecně sdělná a vyjadřuje se k trendu vzrůstající nesnášenlivosti, který se zdaleka netýká jen Slovenska, využijeme toho, že ji nemusíme zbavit specifického kontextu.“

Květnový díl cyklu 8@8 Divadlo LETÍ připravuje ve spolupráci s Festivalem francouzskéhodivadla Sněz tu žábu, který proběhne ve Studiu Alta v termínech 25. – 28. 5. 2017. LETÍ uvede zbrusu nový text současných francouzských autorů Stéphana Bouqueta a François-Xaviera Rouyera Ghost protocol.

www.divadlo-leti.cz

Autor článku: Karolína Macáková

V dalším díle 8@8 Divadla LETÍ ožije krasobruslařská legenda

Inscenace

19.10.2017

Mladoboleslavské divadlo uvede inscenaci Deburau

První premiérou nové divadelní sezony v městském divadle v Mladé Boleslavi bude inscenace Deburau. Autory původního scénáře jsou dramaturgyně Lenka Smrčková a režisér Pavel Khek. Inscenace Deburau je volně inspirována životním příběhem nejslavnějšího mima s českými kořeny.

19.10.2017

Britská inspirace českého Saturnina ožije na Kampě

Dokonalá pitomost – tak se jmenuje hra britských autorů Davida a Roberta Goodalových ověnčená Cenou Laurence Oliviera za nejlepší komedii roku, kterou v neděli 22. října uvede poprvé na českých jevištích Divadlo NaHraně na pražské Kampě. Novinka oživuje populární dvojici charismatického gentlemana Bertieho Woostera a jeho vychytralého, sarkastického sluhy Jeevese, které přivedl na svět známý britský humorista Sir P. G. Wodehouse.

18.10.2017

Královéhradecké Divadl Drak uvede premiéru autorské inscenace Marie Novákové a Radka Berana Medová královna

21. dubna 2017 od 18 hodin bude mít v Divadle Drak premiéru inscenace Marie Novákové a Radka Berana Medová královna. Autorská inscenace pro diváky od 3 let vypráví příběh holčičky, kterou dědeček pošle do úlu pro med. Holčička se na své dobrodružné cestě za sladkým pokladem setkává s řadou překážek, učí se pokoře a trpělivosti a dozvídá se, jak se včely rodí, čím se živí, co mají na práci, jak spolu mluví a jak vzniká med.