30.06.2017 22:46

V Hradci Králové večer skončil festival Divadlo evropských regionů

V Hradci Králové dnes večer skončil festival Divadlo evropských regionů, který návštěvníkům nabídl od 23. června stovky divadelních představení. Kvůli úterním a středečním bouřkám museli pořadatelé několik představení pod širým nebem zrušit či je přesunout do divadelních stanů, řekla ČTK Martina Erbsová z organizace kontrapunkt, která připravuje festivalový Open Air Program.

„My jsme vždycky rádi, když v polovině festivalu sprchne, protože se umyjí ulice a provětrá vzduch. Letošní bouřky jsme přečkali bez větších problémů, potíže by nám způsobil až vytrvalý několikadenní déšť,“ řekla Erbsová. Odhaduje, že Open Air Program nabídl návštěvníkům zhruba 200 představení. „S návštěvností jsme spokojeni, opticky bylo všude plno, na vystoupení známějších souborů se valná většina zájemců o místa ani nedostala,“ řekla Erbsová.
Festival nabídl kromě divadelních a hudebních produkcí pod širým nebem také představení na scénách Klicperova divadla či Divadla Drak, své šapitó rozložil v Hradci Králové také soubor Cirk La Putyka. V něm dnes mělo vystoupit Divadlo Husa na provázku z Brna s inscenací Tango Macabre, představení však bylo kvůli nemoci zrušené.

„S končícím ročníkem jsme spokojeni. Festival trval osm dní, namísto tradičních deseti, ale v Klicperově divadle jsme měli stejný počet akcí i návštěvníků jako v minulých letech,“ řekla dnes ČTK ředitelka Klicperova divadla Eva Mikulková.

Festival Divadlo evropských regionů se letos v Hradci Králové konal po třiadvacáté, jeho součástí byly tradičně večerní koncerty či odpolední pohádky pro děti. Součástí programu například v neděli 25. června bylo premiérové uvedení inscenace Richarda Balouse Blátem po hlavě v režii Jiřího Havelky v Divadle Drak, které kombinuje tradici české loutkářské profese s absurdním humorem.

http://www.divadloevropskychregionu.cz/

Autor článku: ČTK: Jakub Sochor, dr

V Hradci Králové večer skončil festival Divadlo evropských regionů

Festivaly

22.01.2018

Druhý ročník Festivalu Andreini ve Vile Štvanice

Nezávislý divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten uvede o víkendu 10. a 11. 2. 2018 v pražské VILE Štvanice druhý ročník Festivalu Andreini, který přibližuje českému publiku tvorbu zapomenutého, ale přesto pro vývoj evropského barokního divadla zcela zásadního divadelního rodu Andreini. Na festivalu se představí také zahraniční hosté – německo-italské divadelní duo Bärbel Kandziora a Fabio Ambrosini.

18.01.2018

Mezinárodní festival Cirkopolis představí nový rozměr novocirkusových technik

Na pražském festivalu Cirkopolis zahraniční i čeští performeři předvedou, kam až lze posouvat fyzické i mentální hranice člověka. Pátý ročník mezinárodního festivalu zaměřeného na nový cirkus a jeho přesahy do ostatních uměleckých žánrů se letos odehraje na scéně PONEC – divadlo pro tanec a Paláce Akropolis, který akci pořádá společně s CIRQUEON-Centrum pro nový cirkus. Umělecký cyklus startuje v sobotu 11. února a potrvá do 17. 2. 2018.

10.01.2018

V Pardubicích budou k vidění nejlepší komedie z celé republiky

Východočeské divadlo bude od 22. do 29. ledna hostit již 18. ročník GRAND Festivalu smíchu. V hlavním programu pardubického týdne smíchu diváky opět čeká sedm nejlepších komedií, které v roce 2017 vznikly v českých divadlech. Další vynikající komediální představení budou moci zájemci zhlédnout v doprovodné části, v prologu či epilogu festivalu.