29.03.2016 15:42

V Huse na provázku vzniká hravá pocta filmu a groteskám

Hravá pocta filmu a groteskám vzniká na prknech Divadla Husa na provázku. Autorskou inscenaci Laurel, Hardy a ti druzí připravuje režisér Jiří Jelínek. V kabaretním pásmu chce navázat také na humor Osvobozeného divadla, Semaforu nebo divadla Sklep.

V inscenaci účinkují čtyři herci včetně autora a režiséra. Připravené skeče a projekce doplní komunikace s publikem. Divák je totiž podle Jelínka pátým klaunem. „Při představení se bude jíst popkorn, chceme se bavit s lidmi o filmech, budeme se jich ptát na jejich nejoblíbenější filmy,“ řekl Jelínek.
Jednotlivé skeče spojují témata jako kino, herci, touha po originalitě, fantazie nebo divácká očekávání spojená s filmovým zážitkem. Ambicí autora je ukázat také to, co nakonec ve filmu není vidět, co zůstává mimo kameru nebo „mezi políčky“.
Premiéra je 1. dubna na sklepní scéně Husy na provázku. Kromě Jelínka účinkují Tomáš Milostný, Nicole Maláčová a Monika Jelínková nebo Růžena Dvořáková.

Inscenace Laurel, Hardy a ti druzí je desátou autorskou prací dvaačtyřicetiletého Jelínka v Huse na provázku, kde v minulosti působil jako kmenový režisér. Zároveň tak začíná cyklus Smějící se Jelínek, který v následujících sezonách nabídne další dvě inscenace.
Cyklus chtěli divadelníci původně svázat motivem komických dvojic, nakonec jej nechali tematicky volnější. „Vždyť já vlastně nevím, co mě bude zajímat za dva roky,“ podotkl Jelínek.

https://www.provazek.cz/ 


Autor článku: ČTK: Jan Tomandl, dr

V Huse na provázku vzniká hravá pocta filmu a groteskám