08.09.2017 09:08

V Praze bude mít dnes premiéru nové nastudování Landova Krysaře

Muzikál Daniela Landy Krysař bude mít dnes po 15 letech premiéru v novém hereckém obsazení v pražském Divadle Kalich. V režii Mirjam Landy se v hlavní roli Krysaře představí Přemysl Pálek, v dalších úlohách se objeví Robert Jašków, David Suchařípa, Martin Zounar, Marie Křížová či Kateřina Šildová.

„Nejsem muzikálový herec, ale když ta nabídka přišla, řekl jsem si, že je to pro mě jako zkušeného televizního, filmového a divadelního herce taková výzva, že to rozhodně nemohu odmítnout,“ řekl ČTK Jašków, který ztvární roli Osudu. „Až mě mrazí z toho, jak je to představení stále aktuální,“ dodal.

Podle producenta Michala Kocourka je po více než 20 letech od premiéry původní inscenace a 15 let od premiéry nastudování v Divadle Kalich „na čase se podívat na Krysaře novýma očima“. Krysaře Kalich uvede vedle nového hereckého obsazení v nové výtvarné podobě i s novou choreografií.

O muzikál je velký zájem. Představení jsou do konce roku 2017 vyprodána, již se doprodávají i lednové reprízy. Celkem je na Krysaře prodáno bezmála 15.000 vstupenek.

Autora muzikálu Landu podle jeho slov při vzniku Krysaře zajímalo, co se může stát, když je jednomu člověku propůjčena tak obrovská moc, jakou má Krysař díky své flétně. „Je to velké téma: jak přemýšlí člověk, který rozhoduje o miliónech osudů, co ho přitom ovlivňuje,“ podotkl Landa.

Krysař je řazen mezi nejúspěšnější původní české muzikály. Původní pražská inscenace muzikálového příběhu tajemného muže v kápi měla přes 700 repríz a zhlédlo ji bezmála půl milionu diváků. Premiéra se uskutečnila v listopadu roku 1996. Téhož měsíce vyšla alba Krysař I a Krysař II, jež byla oceněna Zlatou deskou. Divadlo Kalich přišlo s novým nastudováním v březnu 2002. Dnes má muzikál celkem na svém kontě více než 1000 repríz.

http://www.divadlokalich.cz/

Autor článku: ČTK: jir, mha

V Praze bude mít dnes premiéru nové nastudování Landova Krysaře

Inscenace

19.10.2017

Mladoboleslavské divadlo uvede inscenaci Deburau

První premiérou nové divadelní sezony v městském divadle v Mladé Boleslavi bude inscenace Deburau. Autory původního scénáře jsou dramaturgyně Lenka Smrčková a režisér Pavel Khek. Inscenace Deburau je volně inspirována životním příběhem nejslavnějšího mima s českými kořeny.

19.10.2017

Britská inspirace českého Saturnina ožije na Kampě

Dokonalá pitomost – tak se jmenuje hra britských autorů Davida a Roberta Goodalových ověnčená Cenou Laurence Oliviera za nejlepší komedii roku, kterou v neděli 22. října uvede poprvé na českých jevištích Divadlo NaHraně na pražské Kampě. Novinka oživuje populární dvojici charismatického gentlemana Bertieho Woostera a jeho vychytralého, sarkastického sluhy Jeevese, které přivedl na svět známý britský humorista Sir P. G. Wodehouse.

18.10.2017

Královéhradecké Divadl Drak uvede premiéru autorské inscenace Marie Novákové a Radka Berana Medová královna

21. dubna 2017 od 18 hodin bude mít v Divadle Drak premiéru inscenace Marie Novákové a Radka Berana Medová královna. Autorská inscenace pro diváky od 3 let vypráví příběh holčičky, kterou dědeček pošle do úlu pro med. Holčička se na své dobrodružné cestě za sladkým pokladem setkává s řadou překážek, učí se pokoře a trpělivosti a dozvídá se, jak se včely rodí, čím se živí, co mají na práci, jak spolu mluví a jak vzniká med.