07.10.2017 13:51

Ve Zlíně bude pokračovat festival současného tance TANECVALMEZ

Ve Zlíně se uskuteční podzimní část festivalu současného tance a hudby TANECVALMEZ. Festival se letos koná desátým rokem, na jaře nabídl vystoupení polského souboru Witamina T a české DekkaDancers ve Valašském Meziříčí a sousední Zašové. V podzimní části se představí soubor 420PEOPLE v doprovodu kapely Please The Trees, na programu je i představení Fleeting z dílny Andrew Skeelse, řekla ČTK ředitelka festivalu Milada Borovičková.

„Vystoupení souboru 420PEOPLE je mozaikou nejlepších scén z několika choreografií, která v srpnu nadchla publikum ve skotském Edinburghu. Kapela Please the Trees svou originalitou vyniká na české hudební scéně a roku 2013 vyhrála cenu Anděl za nejlepší alternativní počin. Jedinečný zážitek slibuje i choreografie Fleeting v podání francouzských tanečníků, v níž se pojí současný tanec s barokní hudbou," uvedla ředitelka. Vystoupení se uskuteční 22. října ve zlínském divadle. Úvod obstarají žáci tanečních oborů základních uměleckých škol v regionu.

Podzimní část festivalu se ve Zlíně koná druhým rokem. „S loňskou premiérou ve Zlíně jsme byli velmi spokojeni. Reakce diváků byly úžasné," uvedla Borovičková.

Do 15. prosince také potrvá výstava fotografií Jakuba Sobotky v Otrokovicích. Cyklus Performers představuje netradiční civilní portréty umělců, kteří na festivalu vystoupili.

http://www.tanecvalmez.cz/

Autor článku: ČTK: jmk, sd