07.10.2017 13:51

Ve Zlíně bude pokračovat festival současného tance TANECVALMEZ

Ve Zlíně se uskuteční podzimní část festivalu současného tance a hudby TANECVALMEZ. Festival se letos koná desátým rokem, na jaře nabídl vystoupení polského souboru Witamina T a české DekkaDancers ve Valašském Meziříčí a sousední Zašové. V podzimní části se představí soubor 420PEOPLE v doprovodu kapely Please The Trees, na programu je i představení Fleeting z dílny Andrew Skeelse, řekla ČTK ředitelka festivalu Milada Borovičková.

„Vystoupení souboru 420PEOPLE je mozaikou nejlepších scén z několika choreografií, která v srpnu nadchla publikum ve skotském Edinburghu. Kapela Please the Trees svou originalitou vyniká na české hudební scéně a roku 2013 vyhrála cenu Anděl za nejlepší alternativní počin. Jedinečný zážitek slibuje i choreografie Fleeting v podání francouzských tanečníků, v níž se pojí současný tanec s barokní hudbou,“ uvedla ředitelka. Vystoupení se uskuteční 22. října ve zlínském divadle. Úvod obstarají žáci tanečních oborů základních uměleckých škol v regionu.

Podzimní část festivalu se ve Zlíně koná druhým rokem. „S loňskou premiérou ve Zlíně jsme byli velmi spokojeni. Reakce diváků byly úžasné,“ uvedla Borovičková.

Do 15. prosince také potrvá výstava fotografií Jakuba Sobotky v Otrokovicích. Cyklus Performers představuje netradiční civilní portréty umělců, kteří na festivalu vystoupili.

http://www.tanecvalmez.cz/

Autor článku: ČTK: jmk, sd

Ve Zlíně bude pokračovat festival současného tance TANECVALMEZ

Festivaly

22.01.2018

Druhý ročník Festivalu Andreini ve Vile Štvanice

Nezávislý divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten uvede o víkendu 10. a 11. 2. 2018 v pražské VILE Štvanice druhý ročník Festivalu Andreini, který přibližuje českému publiku tvorbu zapomenutého, ale přesto pro vývoj evropského barokního divadla zcela zásadního divadelního rodu Andreini. Na festivalu se představí také zahraniční hosté – německo-italské divadelní duo Bärbel Kandziora a Fabio Ambrosini.

18.01.2018

Mezinárodní festival Cirkopolis představí nový rozměr novocirkusových technik

Na pražském festivalu Cirkopolis zahraniční i čeští performeři předvedou, kam až lze posouvat fyzické i mentální hranice člověka. Pátý ročník mezinárodního festivalu zaměřeného na nový cirkus a jeho přesahy do ostatních uměleckých žánrů se letos odehraje na scéně PONEC – divadlo pro tanec a Paláce Akropolis, který akci pořádá společně s CIRQUEON-Centrum pro nový cirkus. Umělecký cyklus startuje v sobotu 11. února a potrvá do 17. 2. 2018.

10.01.2018

V Pardubicích budou k vidění nejlepší komedie z celé republiky

Východočeské divadlo bude od 22. do 29. ledna hostit již 18. ročník GRAND Festivalu smíchu. V hlavním programu pardubického týdne smíchu diváky opět čeká sedm nejlepších komedií, které v roce 2017 vznikly v českých divadlech. Další vynikající komediální představení budou moci zájemci zhlédnout v doprovodné části, v prologu či epilogu festivalu.