26.07.2016 14:13

Vrací se Romeo a Julie s Terezou Voříškovou a Janem Sklenářem

Inscenace Romea a Julie, jejíž loňská premiéra se stala hitem Letních shakespearovských slavností, se vrací na program této oblíbené přehlídky. Vzhledem k zájmu, který u diváků vyvolala, se představení připravené režijním tandemem SKUTR s Terezou Voříškovou a Janem Sklenářem v titulních rolích hraje v těchto dnech v Brně a o víkendu v Ostravě. V Praze se bude hrát od 2. do 20. srpna, a to v Lichtenštejnském paláci na Malostranském náměstí, oznámil dnes ČTK mluvčí slavností Pavel Turner.

„Je to hra, která začíná jako hezký nezávazný erotický sen, který se po smrti Tybalta změní v noční můru. Představení bude začínat za světla a kolem Tybaltovy smrti se začne stáčet k té tmě, což je divadelní efekt, který se k našemu pojetí Romea a Julie skvěle hodí,“ uvedl Lukáš Trpišovský, který s Martinem Kukučkou tvoří režisérskou dvojici SKUTR. V inscenaci vedle Voříškové a Sklenáře hrají například i Naďa Konvalinková, Saša Rašilov, Lenka Krobotová, Jiří Vyorálek a Dana Batulková.
Podle Trpišovského bylo velmi důležité vybrat lidi, kteří jsou zajímavými typy sami o sobě, tedy výrazné herce do všech rolí. „Jsem rád, že se nám podařilo sestavit celý tým bez kompromisů,“ dodal Trpišovský. Celkovou atmosféru představení dokreslují i další osobité počiny tvůrců inscenace – scéna Jakuba Kopeckého, kostýmy výtvarnice Lindy Borárosové, hudba skladatele Petra Kalába a choreografie Jana Kodeta.

http://www.shakespeare.cz/ 


Autor článku: ČTK: Jiří Borovička, mal

Vrací se Romeo a Julie s Terezou Voříškovou a Janem Sklenářem