25.05.2017 09:48

Vyšla kniha: Trio pro jednoho – Kouzlo baletu a baletní kouzla Petra Zusky

Vydavatelství Grada ve spolupráci s Národním divadlem vydalo knihu Trio pro jednoho, která je věnována 15tiletému působení Petra Zusky v čele Baletu Národního divadla.

Reprezentativní, exkluzivní, barevná publikace, není souborem odborných studií na téma „balet“, ale naopak – vytváří plastický a zajímavý obraz výjimečné osobnosti choreografa, tanečníka i šéfa souboru Baletu ND Petra Zusky, k završení jeho 15tiletého působení v těchto rolích;  je to portrét svého druhu, nejen profesní, ale i osobní.

Patnáct osobností a patnáct sezon ND tvoří páteř „hovorů na dálku“ s P. Z., a to z nejrůznějších úhlů pohledu. Účastní se ho 14 osobností, které se výrazně dotkly životní či profesní Zuskovy cesty (Nina Vangeli, Libor Vaculík, Diana Višněva, Daniel Dvořák, Alexandre Katsapov, Jiří Kylián, Jiří Pavlica, Pavla Zusková, Ctibor Turba, Viktor Preiss, Jan Bílý, Jan Dušek, Jiří Lábus a expost Pavel Šmok).

Součástí této „krásné“ knihy je i stručná faktografie jednotlivých sezon, a především bohatá obrazová dokumentace – fotografie taneční i sobní.

Cena: 399 Kč / 16,76 €
Formát: 230×210 mm
Počet stran: 204
Vazba: pevná s přebalem
Publikace je v prodeji v pokladnách a e-shopu Národního divadla a též ve vybraných knihkupectvích.

Autor článku: Helena Bartlová

Vyšla kniha: Trio pro jednoho – Kouzlo baletu a baletní kouzla Petra Zusky

Zprávy

19.01.2018

Výstava ukazuje herečku Vlastu Fialovou jako ženu mnoha tváří

Jako ženu mnoha tváří a mimořádného talentu představuje herečku Vlastu Fialovou nová komorní výstava v Dietrichsteinském paláci v Brně. Moravské zemské muzeum ji připravilo ke dvěma výročím. Herečka celoživotně spjatá s Brnem by 20. ledna oslavila 90. narozeniny, 13. ledna uplynulo 20 let od její smrti.

18.01.2018

Pozvánka na slavnostní uvedení knihy Stůňu touž nemocí – Julius Zeyer a Jan Lier v zrcadle vzájemných dopisů

Slavnostní uvedení knihy Stůňu touž nemocí – Julius Zeyer a Jan Lier v zrcadle vzájemných dopisůproběhne symbolicky 29. ledna, ve výroční den úmrtí Julia Zeyera. Od 18 hodin vás v Café Montmartre (Řetězová 7, Praha 1) čeká čtení z dopisů v podání Karla Dobrého a Cyrila Dobrého a houslové sólo ze Sukovy scénické hudby k Radúzovi a Mahuleně, které zahraje Lucia Fulka Kopsová. Úvodní slovo bude mít a večerem provede profesor Přemysl Rut. 

18.01.2018

Vyberte nejlepší taneční výkony a choreografii na loňský rok

Internetový portál Opera Plus spustil už pátý ročník čtenářského hlasování o nejlepších tanečních výkonech a choreografii v uplynulém roce. V nejnovějších nominacích mají největší zastoupení baletní soubory Národního divadla v Praze, Národního divadla moravskoslezského v Ostravě a Divadla J. K. Tyla v Plzni, šanci uspět má ale i celá řada nezávislých tvůrců.