12.02.2018 09:52

Zemřel Jiří Laštovka

Jiří Laštovka
21. 7. 1978 České Budějovice – 7. 2. 2018 Praha

Herec pražského Divadla Minor.
Absolvent Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU v Praze. V Divadle Minor působil od roku 2004. Hrál v inscenacích Ostrově pokladů, Klapzubova jedenáctka, Vánoce či v Honu na Jednorožce.
Před filmovou kamerou se objevil v komedii Chyťte doktora a v řadě TV seriálů: v Ordinaci v růžové zahradě, Dokonalém světě, Policii Modrava, ale také v titulech Polda, Mordparta nebo Rudyho má každý rád. Točil také dánský projekt 1864.

S režisérkou Adélou Laštovkovou-Stodolovou měl syny Jáchyma a Kristiana.

O jeho nečekané smrti informovalo na svém Facebooku divadlo Minor. Dozvěděli jsme se smutnou zprávu, že nás v uplynulých dnech opustil skvělý herec a kamarád Jiří Laštovka. Vzpomínáme na něj…, napsali k jeho fotografii. Co přesně se stalo, zatím není oficiálně známé.

 

Autor článku: Převzato z: http://www.divadelni-noviny.cz/

Zemřel Jiří Laštovka

Zprávy

16.02.2018

Konference Perspektivy teatrologie 2 – výzva k podání příspěvků

Teatrologická společnost ve spolupráci s Katedrou divadelních a filmových studií FF UP, mezinárodním festivalem Divadelní Flora a časopisem Divadelní revue pořádá konferenci Perspektivy teatrologie 2. Cílem olomouckého setkání je představit rozmanitost témat a diskutovat o aktuálních otázkách teatrologického bádání v České republice. Konference je otevřena metodologickým, teoretickým a historiografickým referátům, analýzám i dílčím prezentacím a zprávám souvisejícím s výzkumem divadla a kulturních performancí.

16.02.2018

Počiny v teatrologii – anketa Teatrologické společnosti a Divadelní revue

Teatrologická společnost a Divadelní revue vyhlašují oborovou anketu. Jaké počiny v oblasti teatrologie (a okolí) považujete za posledních pět let za zásadní, inspirativní či pozoruhodné a proč? Napište nám prosím jeden až tři takové počiny s kratším či delším zdůvodněním. Není nutné se omezovat na vydané publikace či texty, zajímá nás obor jako celek, proto klidně uvádějte například ediční práce, organizační, pedagogické působení osobností, kurátorskou činnost, dlouhodobé projekty, databáze atp.

15.02.2018

Národní divadlo představuje divadelní sezonu 2018/2019

Umělecké soubory Národního divadla připravují pro 136. divadelní sezonu 19 premiér. Na repertoáru zůstane pět desítek inscenací. předplatitelům první scéna nabízí 41 předplatitelských skupin.