27.04.2017 14:29

„Život je jeden velký festival,“ hlásají organizátoři festivalu Zlomvaz

Studentský divadelní festival Zlomvaz přiveze do Prahy již po dvacáté čtvrté mladé umělce z 6 evropských zemí. Přes den ožije festivalem budova DAMU, čtyři hudební večery rozezní oblíbený DUP39, Dům umění a průmyslu v centru města. Během 3. – 6. května zhlédnou diváci více než dvě desítky představení divadelních škol z České republiky, Slovenska, Polska, Německa, Maďarska a Francie. 

„Letošní festival právem patří studentům. Organizátory jsou studenti druhého ročníku bakalářského cyklu produkce pražské DAMU, veškeré inscenace pochází z dílen studentů či absolventů evropských uměleckých škol, hudební program zakončí AMU night, závěrečný večírek plný studentských kapel. Spustili jsme také gaučsurfing, vlastní obdobu známého couchsurfingu,“ vyjmenovává Ludmila Veřtátová, projektová manažerka festivalu.

I grafický vizuál letošního ročníku festivalu pochází z pera nadané studentky Karolíny Kubišové. Ta se svými hravými kresbami nápaditých postaviček zvítězila ve veřejné grafické soutěži. Lehce rozpoznatelné originální ilustrace fungují výborně v komunikaci s návštěvníky, fanoušci festivalu si krátké vtipy s ústředními postavami rychle oblíbili.

Nedílnou součástí programu festivalu jsou také doprovodné vzdělávací aktivity. „Každé ráno zahájíme společnou snídaní, platformou pro výměnu názorů diváků a tvůrců představení z předchozího dne. Důležitou součástí festivalů by měl být networking a právě snídaně jsou ideální neformální příležitostí k navázání kontaktů a rozvoji diskuze,“ vysvětluje David Nushart, vedoucí vzdělávací sekce. Ta nabídne účastníkům také šest odborných workshopů, dílny zasvětí účastníky do tajů lightdesignu, herectví, ale i reklamy na sociálních sítích či divadelní fotografie.

Offprogram Zlomvazu představí návštěvníkům zajímavé hudební interprety, v programu nechybí Ventolin, Gambrz reprs nebo Lazer Viking. „K odpočinku během dne slouží chill out zóna propojená s venkovním rooftop barem na střeše divadla DISK. A po krátké pauze zase hurá do divadla,“ srší nadšením Natálie Košťálová, manažerka sekce Offprogram.

www.divadlodisk.cz

Autor článku: Iveta Jakubčíková