26.08.2016 09:58

Zlínské divadlo odstartuje novou sezonu s Bolkem Polívkou

Z rukou hvězdné herecké osobnosti Bolka Polívky převezmou herci Městského divadla Zlín v sobotu 10. září tradiční divácké Ceny Aplaus. Slavnostní galavečer Když hvězdy zpívají a tančí… začíná v 19 hodin ve Velkém sále a divadlo jím zároveň otevře novou, v pořadí již 71. sezonu. Na všechny přítomné čeká po skončení programu raut ve foyer.

Pro tuto speciální příležitost bude hrát živá kapela složená z divadelníků, kterou si diváci oblíbili na Tančírcích – zábavných tanečních večerech v klubu Dílna. Publikum uvidí herce v muzikálových hitech a humorných scénkách z různých představení. Vstupenky na zahajovací galavečer jsou v prodeji za pouhých 100 Kč. Exkluzivním partnerem tohoto ceremoniálu se stala akciová společnost Lázně Luhačovice.
„Diváci se mohou těšit na loňské vítěze Aplausu – Marii Vančurovou, Gustava Řezníčka, na našeho kandidáta na Cenu Thálie Tomáše Davida, na mnohonásobného držitele Aplausu Radovana Krále, ale i na naše krásné herečky Markétu Kalužíkovou, Petru Královou a Janu Drgovou,“láká umělecká šéfka divadla Hana Mikolášková.
V anketě je možné hlasovat pro nejlepší herce a herečky až do konce srpna, a to na webových stránkách divadla www.divadlozlin.cz či vhozením hlasovacího lístku u pokladny divadla.

V neděli 11. září se na jedno odpoledne propojí Městské divadlo Zlín s Filharmonií Bohuslava Martinů a v parku Komenského sehrají od 16 hodinspolečný open air koncert pod záštitou statutárního města Zlín na oslavu výročí sedmdesátiletého působení obou institucí.
V programu zazní písně Jen pro ten dnešní den, Feeling good, Je nebezpečné dotýkat se hvězd, Proč bychom se netěšili a další. Zpívat budou Helena Čermáková, Petra Králová, Tomáš David, Radovan Král a Gustav Řezníček za doprovodu FBM v čele s dirigentemStanislavem Vavřínkem. V případě nepříznivého počasí se koncert přesouvá do Velkého sálu MDZ.

První premiérou nové sezony bude americká tragikomedie Srpen v zemi indiánů v režii Petra Štindla v sobotu 17. září. Pro děti zlínské divadlo obnoví pohádku Opice Žofka v režii Doda Gombára, která se před pár lety těšila velké oblibě s Petrou Hřebíčkovou v titulní roli. Nyní v roli opičky Žofky uvidí nejmenší diváci herečku Marii Vančurovou. Premiéra se chystá na neděli 25. září odpoledne.
Velkým lákadlem nové divadelní sezony bude dozajista nejúspěšnější divadelní detektivka všech dob od autorky Agathy Christie Past na myši. Zlínské divadlo připravuje její premiéru v režii Lukáše Kopeckého na 15. října.

http://www.divadlozlin.cz/ 


Autor článku: Převzato z: http://www.divadlozlin.cz/

Zlínské divadlo odstartuje novou sezonu s Bolkem Polívkou