14.08.2017 11:45

Znojmo ožije divadlem, festival představí i hvězdu z Německa

Nový cirkus, nonverbální maskovanou grotesku i klasickou činohru nabídne pětidenní festival Znojmo žije divadlem. Pátý ročník divadelní přehlídky začne ve středu a potrvá do neděle. Na znojemském Horním náměstí vyroste obří šapitó, hrát se však bude i v ulicích, hradebním příkopu nebo na nádvoří minoritského kláštera, oznámili ČTK pořadatelé.

„Snažíme se, aby se repertoár festivalu lišil od standardní nabídky Městského divadla Znojmo. Letní festival je spíše specificky zaměřený na pouliční divadlo, netradiční formy nonverbálního divadla, nový cirkus i nejrůznější pohybové aktivity. Diváci tak uvidí něco jiného než klasické konverzační komedie,“ řekla Jana Alexová z produkce. Pořadatelé se navíc snaží využívat i toho nejzajímavějšího, co Znojmo z hlediska historických prostor nabízí.

Divadelní nadšenci se mohou těšit na představení brněnského Buranteatru nazvané Kabaret U Vrtaného kolena, aneb Rozbijte prasátka, přátelé, které cynicky komentuje současnou obsesi penězi. Shakespearovskou klasiku v originálním až troufalém zpracování přinese inscenace Macbeth – Too Much Blood v podání pražského Divadla Na zábradlí.

V pátek festival nabídne hvězdu mezinárodního formátu. Z Essenu v Německu přijede Michael Aufenfehn se svou fiktivní postavou Borise Bronského a představením Comédie des Masques. Aufenfehn je zakladatelem uznávaného německého souboru Habbe & Meik.

Program festivalu je určený jak divadelním fajnšmekrům, tak rodinám s dětmi. Večerní inscenace doplní dvě loutková představení. Nedílnou součástí festivalu jsou i pouliční představení. Tentokrát se budou v ulicích kolem Horního náměstí potulovat dvojice klaunů a pohybových perfomerů.

„Věcí, které mohou lidé vidět, je každý den hned několik. Program musí splňovat kritéria festivalu. To znamená, že tím člověk může skutečně žít,“ řekla Alexová.

Vstupenky na představení se pohybují v cenovém rozmezí od 50 do 220 korun, pořadatelé nabízejí také výhodnější permanentku. Pouliční divadlo je zdarma. Festival nabídne i tvůrčí dílny.

Znojmo žije

Autor článku: ČTK: hal, tmd, jpt

Znojmo ožije divadlem, festival představí i hvězdu z Německa

Festivaly

22.01.2018

Druhý ročník Festivalu Andreini ve Vile Štvanice

Nezávislý divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten uvede o víkendu 10. a 11. 2. 2018 v pražské VILE Štvanice druhý ročník Festivalu Andreini, který přibližuje českému publiku tvorbu zapomenutého, ale přesto pro vývoj evropského barokního divadla zcela zásadního divadelního rodu Andreini. Na festivalu se představí také zahraniční hosté – německo-italské divadelní duo Bärbel Kandziora a Fabio Ambrosini.

18.01.2018

Mezinárodní festival Cirkopolis představí nový rozměr novocirkusových technik

Na pražském festivalu Cirkopolis zahraniční i čeští performeři předvedou, kam až lze posouvat fyzické i mentální hranice člověka. Pátý ročník mezinárodního festivalu zaměřeného na nový cirkus a jeho přesahy do ostatních uměleckých žánrů se letos odehraje na scéně PONEC – divadlo pro tanec a Paláce Akropolis, který akci pořádá společně s CIRQUEON-Centrum pro nový cirkus. Umělecký cyklus startuje v sobotu 11. února a potrvá do 17. 2. 2018.

10.01.2018

V Pardubicích budou k vidění nejlepší komedie z celé republiky

Východočeské divadlo bude od 22. do 29. ledna hostit již 18. ročník GRAND Festivalu smíchu. V hlavním programu pardubického týdne smíchu diváky opět čeká sedm nejlepších komedií, které v roce 2017 vznikly v českých divadlech. Další vynikající komediální představení budou moci zájemci zhlédnout v doprovodné části, v prologu či epilogu festivalu.