Dejvické divadlo uvede vítěznou hru Ceny Ferdinanda Vaňka

Večer pro vítěze soutěže o Cenu Ferdinanda Vaňka se dnes uskuteční v Dejvickém divadle v Praze. V režii Karla Krále, šéfredaktora časopisu Svět a divadlo (SAD), a Abdulkarima Malika se na jevišti objeví vítězná hra této soutěže. Tou se stala moderní bajka Csaby Székelyho nazvaná Jsou to zvířata. Současně bude uvedena i hra Kolotoč, s níž se tento autor zúčastnil soutěže v roce 2013.

V minimalistickém scénickém náčrtu se představí herci Dejvického divadla, a to současného i původního souboru Jana Borny, tedy David Novotný, Jaroslav Plesl, Pavel Šimčík, Pavel Tesař a Martin Veliký.

K účasti v soutěži vyzval časopis SAD přední evropské autory z Běloruska, Česka, Itálie, Maďarska, Polska, Slovenska a Velké Británie. O vítězi rozhodla porota, v níž usedli Krystyna Krauzeová z Polska, zástupce Slovenska Milan Lasica a Paul Wilson z Kanady. Díky svolení Dagmar Havlové mohly tyto texty soutěžit o cenu pojmenovanou podle Ferdinanda Vaňka, hrdiny krátkých her Václava Havla a jeho alter ega.

Székely je držitelem ceny maďarských kritiků za nejlepší hru sezony. Stejně jako před dvěma lety, kdy SAD vydal soutěžní hry v publikaci Bankrot a další hry o politice, i nyní je otiskl v publikaci. Má název Jsou to zvířata a jiné hry s politikou, která vyšla jako příloha pro předplatitele tohoto dvouměsíčníku. Objeví se i v řádném prodeji.

www.dejvickedivadlo.cz 

www.svetadivadlo.cz 
TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Databáze

… paměť divadla

Virtuální studovna
Knihovna Bibliografie
Audiotéka Videotéka
Divadelní inscenace Divadelní akce
Scénografie Divadelní fotografie

Divadelní architektura

Dnes představujeme:

Divadlo.cz provozuje Institut umění - Divadelní ústav

 

Registrace newsletteru

Přihlašte se k odběru newsletteru:

Před 50 lety

E-shop Prospero

Divadlo.cz na Facebooku: