E-shop

ProsperoE-shop PROSPERO nabízí všechny tituly vydané Institutem umění - Divadelním ústavem, který je jedním z nejdůležitějších nakladatelství divadelní literatury v České republice. Pravidelně vydává odbornou literaturu z oblasti dějin českého i světového divadla či knihy o divadelní teorii a to jak původní díla, tak díla přeložená. Je také předním vydavatelem divadelních her, které vydává hned ve třech různých edicích - Divadelní hry, Současná hra a New Czech Play. Vydává také dva časopisy - odborné recenzované teatrologické periodikum Divadelní revue, vycházející od roku 1989, a časopis Czech Theatre, určený zahraničním zájemcům o dění v českém divadle. 

Kromě knih z vlastní produkce se Institut umění - Divadelní ústav snaží skrze tento e-shop nabízet i další zajímavé knihy věnované divadlu či umění z produkce podobně založených nakladatelství - např. Masarykova univerzita v Brně, Univerzita Karlova v Praze, Duncan centre apod.  

www.prospero.divadlo.czČlánky

Celkem nalezeno záznamů: 22
Celkem stran: 3
Stránka: 1 2 3 »

Monografie Ireny Greifové je pátým dílem edice Osobnosti české scénografie

V edici Osobnosti české scénografie, kterou vydává Institut umění – Divadelní ústav, právě vychází monografie přední české kostýmní výtvarnice Ireny Greifové (1939). Dvoujazyčná publikace mapuje její čtyřicetiletou tvorbu pro divadlo a film.

7.9.2016 13:36 Více

Dotisk knihy Nicka Morana o světelném designu

Pražské Quadriennale (Institut Umění – Divadelní Ústav) zrealizovalo dotisk knihy Nicka Morana - Světelný design. Jediná publikace v češtině o světelném designu nejen výhradně v divadelním prostředí - věnuje se uměleckým i technickým aspektům tvorby světelného designu pro divadlo, koncerty, výstavy a jiné živé akce.

26.5.2016 15:08 Více

Publikace Česká činohra byla oceněna Jednotou tlumočníků a překladatelů

Publikace Česká činohra 19. a začátku 20. století, kterou vydal Institut umění – Divadelní ústav ve spolupráci s Nakladatelstvím Academia v říjnu loňského roku, se letos dočkala ocenění v rámci soutěže Slovník roku 2016, kterou pořádá Jednota tlumočníků a překladatelů.

5.5.2016 10:54 Více

Institut umění – Divadelní ústav vydává certifikovanou metodiku mapování kulturních a kreativních průmyslů na lokální a regionální úrovni ČR

V rámci projektu Mapování kulturních a kreativních průmyslů v ČR (2011-2015) programu NAKI byla vytvořena metodika mapování kulturních a kreativních průmyslů (KKP) na lokální a regionální úrovni ČR. Metodika prošla schvalovacím procesem a v březnu tohoto roku byla certifikována Ministerstvem kultury.

28.4.2016 16:06 Více

Institut umění vydal novou publikaci: Taneční studia – Struktura a rysy v rámci taneční podnikatelské komunity

Publikace Taneční studia – Struktura a rysy v rámci taneční podnikatelské komunity je odvětvovou studií, která se netradičně zaměřila na téma tance jako podnikatelské činnosti. Tento výstup zmapoval situaci a terén tanečních studií a dalších subjektů nabízející taneční kurzy pro veřejnost.

7.4.2016 17:45 Více

Právě vychází: Podpora internacionalizace a exportu kulturních a kreativních průmyslů v ČR

Publikace Podpora internacionalizace a exportu kulturních a kreativních průmyslů v ČR přináší analýzu stavu a potřeb v oblasti vývozu české kultury a kreativity. Studie se dotýká všech odvětví, shrnuje stávající české strategie, programy, aktéry a finanční nástroje.

7.4.2016 16:37 Více

Pražské Quadriennale vydává publikaci SharedSpace: Music Weather Politics

Téměř rok po konání třinácté edice Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru (18. – 28. 6. 2015) vydává PQ / Institut umění - Divadelní ústav publikaci SharedSpace: Music Weather Politics.

19.3.2016 12:46 Více

Nová publikace Divadelního ústavu

Tři hry Larse Noréna jsou padesátým svazkem edice Současná hra, kterou vydává Divadelní ústav. Výbor obsahuje tři hry z posledních dvou desetiletí dramatikovy tvorby: Válka, V skrytu, O lásce.

14.1.2016 10:11 Více

50. svazek edice Současná hra

Tři hry Larse Noréna, nejvýznamnějšího soudobého švédského dramatika, jsou padesátým svazkem edice Současná hra, kterou vydává Divadelní ústav již od roku 1997.

14.1.2016 10:03 Více

Institut umění – Divadelní ústav právě vydal monografii kostýmní výtvarnice Heleny Anýžové

V edici Osobnosti české scénografie, kterou vdává Institut umění – Divadelní ústav, právě vychází monografie přední české kostýmní výtvarnice Heleny Anýžové (1936 – 2015).

29.12.2015 9:12 Více
Celkem nalezeno záznamů: 22
Celkem stran: 3
Stránka: 1 2 3 »

Databáze

… paměť divadla

Virtuální studovna
Knihovna Bibliografie
Audiotéka Videotéka
Divadelní inscenace Divadelní akce
Scénografie Divadelní fotografie

Divadelní architektura

Dnes představujeme:

Divadlo.cz provozuje Institut umění - Divadelní ústav

 

Registrace newsletteru

Přihlašte se k odběru newsletteru:

Před 50 lety

E-shop Prospero

Divadlo.cz na Facebooku: