Jiří Bartovanec uvede v Ponci českou premiéru své nové inscenace Entropy #251

Jiří Bartovanec se představí v jeho novém sólovém představení ENTROPY #251. Česká premiéra se odehraje v divadle Ponec 25. ledna ve 20:00 hodin. Světová premiéra se uskutečnila 11. září 2015 v USA.

České centrum a Ivan Pinkava, český fotograf, který byl kurátorem dvouměsíčního programu v prostorách Národní budovy v New Yorku, zvolil téma „Mít odvahu být outsidrem". Zadání bylo nabídnuto i česko–německému choreografovi, tanečníkovi  a performerovi Jiřímu Bartovanci. Právě sólové představení ENTROPY#251 bylo vytvořeno pro České centrum a uvedeno 11. září 2015 mimo jiné v rámci Moving Sound Festival pořádaným rakouským konzulátem v New Yorku.

Zatím jediné plánované představení 25. ledna bude první českou premiérou z několika dalších, které budou následovat.

Prostorové hledání své vlastní cesty. Prostor jako klec, v níž jde o hru svých vlastních možností a jejich vytrvalosti v izolovaném a přeci jen plném a hustě zamlženém světě. Ježek v kleci a vlastní manipulace svého vymanění se z mříží. Někdy je to zvuk, někdy světlo a jindy samotná zpověď. Kde je fikce a realita není podstatné, ale existuje mnoho momentů, které klamou svojí podobou.

 „Cesta od poučené interpretace k choreografii je logickým a přirozeným vývojem  taneční kariéry. Do blízkosti vrcholu se coby interpret patrně přiblížil i Jiří Bartovanec, alespoň co se týče zkušeností a délky praxe. Ta se odehrávala v prestižním německém souboru Sasha Waltz and Guests, kde Jiří působí více jak dvanáct let a z níž může bohatě čerpat. Už během doby svého berlínského angažmá se několikrát představil jako choreograf. Nyní předkládá projekt, jehož téma je na jedné straně pro autora bytostně osobní a na straně druhé se týká možná nás všech." 
(Jana Návratová)
 

Choreografie: Jiří Bartovanec
Tančí: Jiří Bartovanec
Kostým: Oldřich Anton Vojta & Jiří Bartovanec
Hudba: Damir Bacikin, Iannis Xenakis, Olafur Arnalds & Nils Frahm, Circuit Splash,
Thoas Lindner
Scéna a světla: Michal Horáček
Produkce a grafický design: Jindřich Havlík
Foto: Sang Hoon Ok, Vojtěch Brtnický, Adéla Horelicová

www.divadloponec.cz TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Databáze

… paměť divadla

Virtuální studovna
Knihovna Bibliografie
Audiotéka Videotéka
Divadelní inscenace Divadelní akce
Scénografie Divadelní fotografie

Divadelní architektura

Dnes představujeme:

Divadlo.cz provozuje Institut umění - Divadelní ústav

 

Registrace newsletteru

Přihlašte se k odběru newsletteru:

Před 50 lety

E-shop Prospero

Divadlo.cz na Facebooku: