Liška, Bydžovská, Polášek razí v nové komedii heslo Už nikdy sám!

Pražské Divadlo Kalich uvede v pondělí 18. dubna českou premiéru hry současného německého autora a režiséra Marka Beckera Už nikdy sám! Pod režijní taktovkou Petra Novotného se v ní na jevišti setkají Pavel Liška, Zuzana Bydžovská a Josef Polášek. ČTK to sdělil mluvčí této scény Jaroslav Panenka.

Představení se zabývá osamělostí lidí ve velkoměstech. Autor v ní vystavěl poněkud bizarní situaci dnešních singles, kteří se snaží uniknout pocitu osamělosti a najít někoho, s kým budou sdílet svůj život. A protože to přirozeným způsobem nejde, musí toho docílit promyšleným plánem, dokonce za hranicí zákona. A tak se po městě najednou začnou ztrácet desítky občanů.
Podle Lišky je téma hry trvalé, lidské a obecné. "Jsou jím samota, pocit a tíha z té samoty, touha nebýt sám. Naše hra je osobitá, dojemná a snad i vtipná tím, jak se postavy s pocitem samoty nesmiřují a začnou se s ním velmi po svém vypořádávat," řekl.
"Samotu zná každý. Někdo ji má rád a někdo ji dokonce vyhledává, ale většina lidí se jí bojí a pro mnohé z nás je prokletím. Marc Becker jí věnoval celou komedii. Vypráví o obyčejných lidech, kteří se perou se svojí samotou, a divák se směje. Umí si udělat ze samoty srandu. Protože ví, že to je to nejlepší, co člověk může udělat, když se něčeho bojí. Smát se a nabíjet se optimismem," dodal režisér Novotný.

Text z němčiny přeložila Helena Eliášová, autorem scény k inscenaci je Ivo Žídek, kostýmy navrhl Roman Šolc, hudbu složil Milan Svoboda.

http://www.divadlokalich.cz/ 


Související:
Divadlo Kalich


TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Databáze

… paměť divadla

Virtuální studovna
Knihovna Bibliografie
Audiotéka Videotéka
Divadelní inscenace Divadelní akce
Scénografie Divadelní fotografie

Divadelní architektura

Dnes představujeme:

Divadlo.cz provozuje Institut umění - Divadelní ústav

 

Registrace newsletteru

Přihlašte se k odběru newsletteru:

Před 50 lety

E-shop Prospero

Divadlo.cz na Facebooku: