Posousedsku má více propojit kulturu a veřejný prostor

Více propojit veřejný prostor s kulturou chce akce s názvem Posousedsku, kterou připravuje Jihočeské divadlo. Na 14. června připravilo program, v němž se v ulici v centru Českých Budějovic představí různých umělci. Lidé tak uvidí například vystoupení Malého divadla, poslechnou si vypravěčku Nathalii le Boucher nebo uvidí produkci tanečního studia Kredance. Navíc své produkty nabídnou někteří obchodníci z blízkého okolí. Novinářům to dnes řekli zástupci Jihočeského divadla.

"Divadlo tvoří představení, živé umění a tak dále, ale zároveň je tím, kdo ovlivňuje společenský život ve městě. Proto připravujeme tuto sousedskou slavnost, při níž se chceme seznámit s lidmi z okolí," řekl ředitel Jihočeského divadla Lukáš Průdek. Akce ale podle něj není určena pouze pro obyvatele centra města. Zúčastnit se jí jako aktivní člen může kdokoliv. "Lidé se mohou přijít buď jenom podívat nebo třeba přinést zákusky a nabídnout je dalším nebo přijít s něčím jiným. Zkrátka je to na každém, co si vymyslí," řekl Průdek. On sám bude na akci, která bude od 14:00 do 22:00 v ulici Dr. Stejskala, připravovat pokrmy na grilu.

Podle pořadatelů se akce tohoto druhu konají v řadě měst v Evropě. Průdek se domnívá, že kouzlo podobných aktivit je v jejich neúčelnosti. Akce Posousedsku se podle pořadatelů neruší ani za nepříznivého počasí, pořadatelé by v takovém případě pouze upravili program, který veřejnost najde na facebookovém profilu divadla

www.jihoceskedivadlo.cz 


Související:
Jihočeské divadlo


TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Databáze

… paměť divadla

Virtuální studovna
Knihovna Bibliografie
Audiotéka Videotéka
Divadelní inscenace Divadelní akce
Scénografie Divadelní fotografie

Divadelní architektura

Dnes představujeme:

Divadlo.cz provozuje Institut umění - Divadelní ústav

 

Registrace newsletteru

Přihlašte se k odběru newsletteru:

Před 50 lety

E-shop Prospero

Divadlo.cz na Facebooku: