Praha schválila opravu Divadla Na zábradlí

Pražští radní na svém dnešním mimořádném jednání schválili záměr rekonstrukce Divadla Na zábradlí. Výstavba nového foyeru a pochozí galerie se schodištěm by měla být hotova ještě letos. ČTK to řekl radní Jan Wolf (KDU-ČSL/Trojkoalice). Rekonstrukce by měla vyjít podle předběžného odhadu na asi 40 milionů korun. Nyní Praha vypíše tendr, v němž bude hledat stavební firmu, která práce provede.

"Jakmile divadlo přišlo o stávající foyer, začali jsme hledat řešení. Zastřešení dvorku je nejlepší možnou variantou," řekl Wolf. Důvodem výstavby je právě to, že prostor, kterým diváci chodili do sálu, mělo divadlo pouze pronajatý od majitele sousedního Pachtova paláce a dostalo v červnu 2014 výpověď z nájmu. Dosavadní vstup může po dohodě využívat do chvíle, než postaví nový.
Podle plánu města by diváci měli nově do sálu procházet přes dvorek zakrytý skleněnou střechou. Uvnitř bude schodiště na pavlač v prvním patře, kde vznikne pochozí galerie také se vstupy do divadla. Předpokládané náklady na zastřešení a vytvoření nového foyeru jsou vyčísleny na 40 milionů korun.
Práce by měly být hotovy ještě letos. "Rád bych, abychom zrekonstruované divadlo otevřeli v říjnu k výročí 80. narozenin Václava Havla," řekl Wolf.

www.nazabradli.cz 


Související:
Divadlo Na zábradlí


TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Databáze

… paměť divadla

Virtuální studovna
Knihovna Bibliografie
Audiotéka Videotéka
Divadelní inscenace Divadelní akce
Scénografie Divadelní fotografie

Divadelní architektura

Dnes představujeme:

Divadlo.cz provozuje Institut umění - Divadelní ústav

 

Registrace newsletteru

Přihlašte se k odběru newsletteru:

Před 50 lety

E-shop Prospero

Divadlo.cz na Facebooku: