Prázdný dům v Nekázance nasposledy oživí oblíbená divadelní inscenace „Marie to dala. Jak to dáš ty“?

Divadelní projekt „Marie to dala. Jak to dáš ty?“ naposledy oživí od 12. do 14. dubna prostory prázdného domu v Nekázance 18. Skupina Spielraum Kollektiv vytvořila poetické site specific představení na téma stáří v roce 2013. Od té doby se projekt do Nekázanky stále znovu vrací. Vzhledem k tomu, že letos začne dlouho chystaná rekonstrukce objektu, jsou tato uvedení poslední. Každé představení komorní inscenace je určeno jen pro patnáct diváků. 

Inscenace „Marie to dala. Jak to dáš ty?“ zpracovává subjektivní dojmy a úvahy autorky projektu, Lindy Straub, o vlastním stáří a stárnutí, které konfrontuje s výpověďmi své babičky. Dějištěm projektu je unikátní prostor Nekázanky 18, dřívějšího sídla Českého svazu žen. Prostor prázdného domu před rekonstrukcí nabízí nové možnosti pohledu na zvolené téma. Původní vzhled interiéru utrpěl necitlivou přestavbou z barokního paláce. Jeho původní krásu si diváci mohou domýšlet podobně obtížně, jako bylo pro autorku projektu těžké zrekonstruovat útržkovité vzpomínky její babičky.

„Skrze to, co se dozvídáme od mé babičky, poznáváme sami sebe. Výsledky našich úvah následně prostorově a pohybově zpracováváme. Nejde nám o to najít všeobecné pravdy, ale nabídnout skrze divadelní představení podnět k diskuzi o stárnutí a stáří, která by měla pomoci zlepšit pochopení mezi generacemi. Velkou oporou v hledání výsledného představení pro nás byly autentické nahrávky mé babičky," přibližuje vznik inscenace autorka projektu Linda Straub, z divadelní skupiny Spielraum Kollektiv.
 

Režie, koncept: Linda Straub
Dramaturgie: Linda Straub, Mathias Straub
Hrají: Linda Straub, Marie Fröhlichová, Barbora Mišíková, Jan Kovář
Scénografie: Mathias Straub
Kostýmy: Barbora Svobodová
Light design: Michal Horáček
Hudba: Jiří Lukeš

Marie to dala. Jak to dáš ty?
Nekázanka 18, Praha 1
12. - 14. duben vždy od 19:30 a 21:00
Kapacita: 15 diváků
Facebook: www.facebook.com/MarieToDalaJakToDasTy

Divadelní projekt „Marie to dala. Jak to dáš ty?" se koná za podpory Divadla Archa, Institutu umění-Divadelního ústavu, Pražského Quadriennale a Studia TON. Kapacita na jedno představení je 15 diváků. Vstupenky si prosím objednejte na emailu marietodalajaktodasty@gmail.com.TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Databáze

… paměť divadla

Virtuální studovna
Knihovna Bibliografie
Audiotéka Videotéka
Divadelní inscenace Divadelní akce
Scénografie Divadelní fotografie

Divadelní architektura

Dnes představujeme:

Divadlo.cz provozuje Institut umění - Divadelní ústav

 

Registrace newsletteru

Přihlašte se k odběru newsletteru:

Před 50 lety

E-shop Prospero

Divadlo.cz na Facebooku: