Rumunské “George Ciprian” Theatre Buzău hledá partnerské organizace pro telematický projekt

Telematická povaha projektu má digitálními zobrazovacími médii propojit geograficky nesourodé prostory a docílit tohoto v divadelně orientovaném představení/performanci. Rovněž má vzniknout a po skončení projektu dále existovat aktivní síť subjektů na tomto poli činných. Výzva se týká jak divadelních kateder, tak digitálních laboratoří, nových médií apod. Hlásit se lze do 1. dubna 2016.

Příkladem telematické dimenze projektu je například specifické užití Skypu a obdobných nástrojů přenášejících v reálném čase obraz/data skrze prostor, umožňujíc tak komunikaci. Projekt chce tímto rozvinout netradiční žánr telematické participativní performance stojící na pomezí divadla a nových digitálních technologií.

Partneři by měli pocházet ze zemí EU, v kterých dochází k signifikantní imigraci i emigraci obyvatel. Pokud půjde o zájemce z oblasti divadla, mělo by se jednat o divadelní katedru a nabídnout tak možnost zapojení studentů. Pokud půjde o jiný subjekt, měl by nabídnout technickou expertízu a technologické vybavení a zázemí.

E: marina.watson@yahoo.com 

divadlo


TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Databáze

… paměť divadla

Virtuální studovna
Knihovna Bibliografie
Audiotéka Videotéka
Divadelní inscenace Divadelní akce
Scénografie Divadelní fotografie

Divadelní architektura

Dnes představujeme:

Divadlo.cz provozuje Institut umění - Divadelní ústav

 

Registrace newsletteru

Přihlašte se k odběru newsletteru:

Před 50 lety

E-shop Prospero

Divadlo.cz na Facebooku: