Sestry z Norska navštíví Moravské divadlo

Na konci března zavítá do Olomouce sesterské taneční duo Liv Hanne a Anne Katrine Haugenovy. Norské tanečnice představí na jevišti Moravského divadla svůj strhující osobní příběh Sestry 11 let poté.

„Představení uvádíme v angličtině s českými titulky. Věříme, že potěší diváky napříč generacemi nejen podmanivým tancem, hudbou, textem, vizuální stránkou, ale také filmem, který je součástí produkce,“ uvedla Simona Vičarová z Divadla na cucky, které tuto produkci zařadilo do svého cyklu Nordspirace. Nezávislá olomoucká scéna v něm už od podzimu prezentuje to nejlepší ze současného norského tance a performing arts.

Sestry 11 let poté jsou příběhem o blízkých vztazích v rodině a sesterství. Liv Hanne a Anne Katrine zkoumají, jaký vliv na ně mělo setkání se smrtí v podobě ztráty matky a sestry. Na světlo vystupují témata stárnutí, ztráty a smrti jako přirozených součástí života.

Představení za oponou Moravského divadla začíná ve středu 30. března v 19 hodin. "Pro zájemce o současný tanec pořádáme navíc taneční workshop se sestrami Haugenovými, který se uskuteční den před produkcí, tedy 29. března ve Freskovém sále Divadla na cucky od 18.30 hod. Nutná je ale rezervace přes naše webové stránky, kapacita workshopu je omezená," dodala Simona Vičarová.

www.divadlonacucky.cz 

 

 

Více informací o projektu Nordspirace najdete na www.divadlonacucky.cz.

 

Související:
Divadlo na cucky


TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Databáze

… paměť divadla

Virtuální studovna
Knihovna Bibliografie
Audiotéka Videotéka
Divadelní inscenace Divadelní akce
Scénografie Divadelní fotografie

Divadelní architektura

Dnes představujeme:

Divadlo.cz provozuje Institut umění - Divadelní ústav

 

Registrace newsletteru

Přihlašte se k odběru newsletteru:

Před 50 lety

E-shop Prospero

Divadlo.cz na Facebooku: