Slovácké divadlo uvedlo premiéru hry Večer na psích dostizích

Slovácké divadlo dnes uvedlo premiéru hry britského dramatika Matta Charmana Večer na psích dostizích. Herci nehráli tradičně v budově divadla, ale v uherskohradišťském rockovém klubu Mír. Začala tak nová dramaturgická linie nazvaná SLoffÁCKÉ DIVADLO. Režie inscenace se ujal Michal Zetel.

Podle herce a mluvčího divadla Josefa Kubáníka je hraní v rockovém klubu výzvou a vítanou novou zkušeností. "Co si budeme povídat, divadlo je konzervativní, musí ctít jakási pravidla. Máme 8000 předplatitelů, to si vyžaduje balanc, co jim nabídnout. Tady jsme mohli trochu povolit uzdu, respektive naše dramaturgyně. Objevila hru, která v Česku ještě nebyla uvedená a vykročili jsme do klubu Mír, který navštěvují úplně jiní lidé, než kteří chodí do divadla," uvedl Kubáník. Herci podle něho museli kvůli prostoru upravit techniku mluvení. "S tou byl trochu problém, zvuk se tam tříští. Ale od toho jsme profesionálové, abychom to zvládli," uvedl.

Hra je o pětici automechaniků, kteří vyrazí na dostihy, aby vydělali peníze. Kubáník hraje Lionela. "Moje postava je takový trochu podpantoflák, ale když je mezi chlapama, tak je to velký haur a má spoustu síly," řekl Kubáník.
Inscenace podle něj pojednává o postavení mužů ve společnosti. "Jak se chlapi v dnešní společnosti mají, co si od života slibují a jak život nakonec dopadá. Spousta si představuje, že bude úspěšný, bohatý, že bude mít vysoké postavení. Nakonec to v životě skončí tak, že je rozvedený, je sám a není mu veselo," uvedl herec. Další role ztvárnili Tomáš Šulaj, Zdeněk Trčálek, David Vaculík a student čtvrtého ročníku JAMU Martin Hudec.

Černá komedie šestatřicetiletého britského autora Matta Charmana zvítězila v roce 2004 v dramatické soutěži mezi sedmi sty texty a získala Verity Bargate Award. Dramatik a scenárista Charman zabodoval také loni, kdy byl jeho scénář ke Spielbergově filmu Most špionů (Bridge of Spies) nominován na Oscara v kategorii nejlepší původní scénář.

http://www.slovackedivadlo.cz/ 


Související:
Slovácké divadlo


TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Databáze

… paměť divadla

Virtuální studovna
Knihovna Bibliografie
Audiotéka Videotéka
Divadelní inscenace Divadelní akce
Scénografie Divadelní fotografie

Divadelní architektura

Dnes představujeme:

Divadlo.cz provozuje Institut umění - Divadelní ústav

 

Registrace newsletteru

Přihlašte se k odběru newsletteru:

Před 50 lety

E-shop Prospero

Divadlo.cz na Facebooku: