Slovácké divadlo uvedlo premiéru komedie Čarodějnice v kuchyni

Slovácké divadlo dnes večer uvedlo premiéru komedie Čarodějnice v kuchyni kanadské autorky Caroline Smithové. Odehrálo ji netradičně v uherskohradišťské restauraci Beef & Beer. Navázalo tak na úspěch inscenace Večer na psích dostizích, kterou slovácká scéna uvádí od června v rockovém klubu Mír.

"Isabel Lomaxová a Dolly Biddleová jsou dvě dámy zralého věku, které moderují kuchařské show na kabelových televizích a už třicet let se vroucně nenávidí kvůli jednomu muži. Shodou nešťastných okolností se ocitnou v televizním pořadu nazvaném Čarodějnice v kuchyni a atmosféra brzy zhoustne víc než jíška," popsala děj komedie dramaturgyně Iva Šulajová. Hlavní role obou žen ztvárnily Monika Horká a Jaroslava Tihelková.

Pro režiséra Michala Skočovského bylo zkoušení v restauraci novinkou. "Nikdy jsem nepracoval v takhle specifickém prostoru. Je to velmi jiné akustikou a bylo pro celý tým složité logisticky se vypořádat se se spoustou drobnějších úskalí, která zde máme," uvedl Skočovský. Inscenace využívá i prvků 'sitcomového' hraní.
"Středobodem všeho je kuchařská show, která přitáhne k sobě dva protipóly. Všichni víme, že kuchařské show jsou povětšinou ukázkou různých kuchyňských studií, jak může vypadat kuchyně, jaké nářadí a prostředky používat, jakou zeleninu kupovat a tak dále. Je to hodně o reklamě. A my vlastně ani nevíme, zda ty věci jsou poživatelné," uvedl Skočovský.

Zájemci komedii v restauraci mohou zhlédnout v nejbližších termínech v pondělí 17. října ve druhé premiéře a dále 31. října a 1. a 7. listopadu.

http://www.slovackedivadlo.cz/ 


Související:
Slovácké divadlo


TwitterGoogleFacebookDeliciousLinkedinDigg

Databáze

… paměť divadla

Virtuální studovna
Knihovna Bibliografie
Audiotéka Videotéka
Divadelní inscenace Divadelní akce
Scénografie Divadelní fotografie

Divadelní architektura

Dnes představujeme:

Divadlo.cz provozuje Institut umění - Divadelní ústav

 

Registrace newsletteru

Přihlašte se k odběru newsletteru:

Před 50 lety

E-shop Prospero

Divadlo.cz na Facebooku: