Taneční aktuality, o.s.Kontakty:

Lucie Hayashi

Jednatel
Email: lucie.h@tanecniaktuality.cz
Telefon: 776 597 935

Poznámka

Taneční aktuality jsou prvním českým on-line časopisem, který přináší informace z tanečního dění nejen domácího, ale i zahraničního. Kromě profesionálního tance se věnují také pantomimě, novému cirkusu a dalším pohybovým žánrům. Hlavním obsahem portálu jsou autorské články, recenze, rozhovory i reportáže včetně aktuálního denního zpravodajství ze světa tance. Na stránkách čtenáři mohou také nalézt unikátní taneční kalendář, který poskytuje informace o tanečním dění v celé České republice, archiv představení uvedených v domácím prostředí od roku 2007 nebo přehled plánovaných workshopů, konkurzů a soutěží. Pro zahraniční čtenáře je zpřístupněn výběr článků a aktualit také v anglické verzi. Taneční aktuality jsou nejproduktivnějším médiem v oblasti tance, reflektují nejvíce událostí, mají nejširší záběr. Pomáhají tak veřejnosti udělat si obrázek o konkrétních tanečních subjektech, zároveň vyvolává důležitý dialog pro zachování zdravé konkurence a argumentace oboru jako takového. Jsou dynamickým a aktuálním médiem, které je orientačním bodem ve světě uměleckého tance a stále má ambice se rozvíjet. Taneční aktuality slaví v roce 2016 deset let od založení občanského sdružení, které se rozhodlo vytvořit internetový portál o tanci, jenž by dokázal suplovat tištěné periodikum. Za svou relativně krátkou dobu existence se staly Taneční aktuality uznávaným odborný médiem, které poskytuje platformu pro český profesionální tanec. Internetový portál je hlavní činností obecně prospěšné společnosti Taneční aktuality, o. p. s. Projekt je podporován Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem Hlavního města Prahy a Google Ad Grants.


Články:

Celkem nalezeno záznamů: 5
Celkem stran: 2
Stránka: 1 2 »

Vyšla sedmá ročenka Tanečních aktualit

První český internetový časopis o tanci Taneční aktuality vydal již svoji sedmou ročenku – sborník nejdůležitějších textů, které tvoří celistvou mozaiku uplynulé taneční sezony 2013/2014 v České republice.

15.10.2014 14:48 Více

„Nakopněte“ Ročenku Tanečních aktualit

Zdá se vám to jako divná výzva? Žádná záhada. Redakce internetového portálu Taneční aktuality.cz vydává už po sedmé svou Ročenku – tištěný výbor z textů, které pokrývají divadelní sezonu 2013/2014 a s ní i veškeré dění v českém profesionálním tanci!

12.6.2014 14:20 Více

Vyšla již šestá ročenka Tanečních aktualit.cz 2012/2013

První český internetový časopis o tanci Taneční aktuality vydal již svoji šestou ročenku – sborník nejzásadnějších textů, které dohromady tvoří obraz uplynulé taneční sezony v České republice, tedy sezony 2012/2013.

20.9.2013 11:39 Více
Celkem nalezeno záznamů: 5
Celkem stran: 2
Stránka: 1 2 »

Databáze

… paměť divadla

Virtuální studovna
Knihovna Bibliografie
Audiotéka Videotéka
Divadelní inscenace Divadelní akce
Scénografie Divadelní fotografie

Divadelní architektura

Dnes představujeme:

Divadlo.cz provozuje Institut umění - Divadelní ústav

 

Registrace newsletteru

Přihlašte se k odběru newsletteru:

Před 50 lety

E-shop Prospero

Divadlo.cz na Facebooku: