Zprávy

Články

Celkem nalezeno záznamů: 1900
Celkem stran: 190
Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Fringe SPIRIT: Říjen v Paláci Akropolis bude ve znamení ozvěn edinburského svátku divadla

Festival s názvem SPIRIT se letos znovu objeví v Paláci Akropolis od 5. do 18. října. Po ročnících s tématikou severských zemí NORDIC a balkánských zemí BALKAN se objevuje téma věhlasného festivalu Fringe.

22.9.2016 10:15 Více

Divadelní muzeum ve Vídni dnes otevřelo výstavu věnovanou Václavu Havlovi

Divadelní muzeum ve Vídni dnes otevřelo výstavu věnovanou bývalému československému a českému prezidentovi a dramatikovi Václavu Havlovi. Po názvem Jeho svoboda, naše svoboda připomíná Havlovy hry, které uvádělo vídeňské divadlo Burgtheater.

21.9.2016 17:15 Více

Zemřel Edward Albee, autor hry Kdo se bojí Virginie Woolfové?

Ve věku 88 let zemřel americký dramatik Edward Albee, autor slavné divadelní hry Kdo se bojí Virginie Woolfové? Albeeho charakterizoval břitký humor, s nímž ve svých dílech odhaloval temné stránky manželství, výchovy dětí, náboženství či pohodlného života amerických vyšších společenských vrstev.

19.9.2016 10:20 Více

Floex, video projekce a současný tanec: Prague-New York Effects jdou do finále

České centrum New York a Palác Akropolis představují čtvrtou část svého celoročního unikátního projektu Prague-New York Effects. Tentokrát se představí hvězda stříbrného plátna Tami Stronach – herečka, tanečnice a choreografka, a mág multimediálních kompozic, klarinetista a hudební skladatel – Floex.

16.9.2016 12:11 Více

Vražedný svůdník Mackie Messer předvede svůj cynický kabaret na plátnech kin

Mackie Messer se vrací na scénu. Konkrétně největší scénu britského Národního divadla Olivier a z ní i do světových kin včetně těch českých. Ve čtvrtek 22. září v nich Mack ve skvělém podání Roryho Kinneara se svým zabijáckým šarmem zahájí osmou sezónu přenosů NT Live.

16.9.2016 11:16 Více

Výpravné představení Paris The Show přiváží do Prahy a Brna nejkrásnější francouzské šansony

Máte rádi šanson z období poválečné Francie? Pak si nesmíte nechat ujít Paris The Show, originální projekt producenta Gila Marsally, tvůrce Edith The Show. V podání pětice francouzských hudebníků a trojice zpěváků zazní široký repertoár slavných šansoniérů.

16.9.2016 10:56 Více

Danny Yung: "Creativity on/off Stage" - přednáška a diskuze

Prezentace divadelní umělecké tvorby současného čínského umělce, následuje diskuze s veřejností. Exkluzivně ve Veletržním paláci v rámci doprovodného programu Aj Wej-wejovy intalace Zvěrokruh.

2.9.2016 10:41 Více

Nesmrtelný Richard III. nám sáhne do svědomí

Prvotřídní, geniální a teatrálně vzrušující interpretace klasického díla, píše Houston Chronicle o představení Richard III v podání Prague Shakespeare Company. Teď ho hraje v pražském Stavovském divadle.

1.9.2016 12:45 Více

Divadlo v kině pokračuje po rekordní hamletovské sezóně nemravným muzikálem i Komikem Branaghem

Brechtův cynický muzikál s Mackiem Messerem Třígrošová opera, Rattiganovo mistrovské romantické drama Temně modré moře a Osbornova rozhněvaná tragikomedie o stárnoucím varietním umělci Komik - to jsou tři nové tituly právě začínající sezóny Divadla v kině.

1.9.2016 11:43 Více

Düsseldorf roztančí veletrh Tanzmesse 2016

Institut umění – Divadelní ústav se této prestižní události účastní již potřetí a díky výzvě, kterou zveřejnil letos v květnu, do Düsseldorfu vyjíždí i řada dalších českých odborníků.

31.8.2016 12:12 Více
Celkem nalezeno záznamů: 1900
Celkem stran: 190
Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Databáze

… paměť divadla

Virtuální studovna
Knihovna Bibliografie
Audiotéka Videotéka
Divadelní inscenace Divadelní akce
Scénografie Divadelní fotografie

Divadelní architektura

Dnes představujeme:

Divadlo.cz provozuje Institut umění - Divadelní ústav

 

Registrace newsletteru

Přihlašte se k odběru newsletteru:

Před 50 lety

E-shop Prospero

Divadlo.cz na Facebooku: