07.03.2016 14:44

Rada města Mladá Boleslav vypsala konkurz na ředitele městského divadla

Rada města Mladá Boleslav vyhlásila výběrové řízení na ředitele městského divadla. Divadlo po loňském odchodu dlouholetého ředitele Františka Skřípka do důchodu prozatímně vede Janeta Benešová. Oficiální termín nástupu nového ředitele byl stanoven na 1. srpna. Informoval o tom náměstek primátora Daniel Marek.

"Zároveň jsme jmenovali i hodnotící a výběrovou komisi, kde je celkem osm lidí, zástupci města, správní rady divadla, ale i zástupci z řad ředitelů podobných a větších divadel," upřesnil Marek. Za odbornou veřejnost v komisi usednou ředitel Východočeského divadla Pardubice Petr Dohnal, Moravského divadla Olomouc Pavel Hekela nebo dlouholetý člen hereckého souboru Divadla na Vinohradech Ilja Racek. Přihlášky do výběrového řízení magistrát přijímá do osmého dubna.

Prozatímní ředitelka Janeta Benešová dříve vedla mimo jiné i děčínské divadlo a na jejím příchodu se shodli jak dnes již bývalý ředitel František Skřípek, který boleslavský soubor vedl 21 let, tak umělecký šéf Pavel Khek a šéfdramaturg Petr Mikeska. Od začátku ale bylo stanoveno, že jde o výkon funkce na dobu určitou, která překlene období do ukončení řádného výběrového řízení. "S její prací jsme doposud velmi spokojeni a věříme, že se do výběrového řízení přihlásí také," dodal Daniel Marek. Konečné slovo při výběru ředitele bude mít rada města.

www.mdmb.cz 


Autor článku: ČTK: bkc, hj

Rada města Mladá Boleslav vypsala konkurz na ředitele městského divadla