19.04.2002 00:00

29.4. Mezinárodní den tance – Brno

18.00 Kabinet múz (bar)

vernisáž fotografií "tanec" Martina Bumbálka
pouliční tanec skupiny Filigrán

 

20.00 divadlo Barka

projekt taneční katedry HAMU (Praha) a jejich hostů:

SPACES AND PEOPLE

Skylight / Světlík
Choreografie: Lizzy Le Quesne
Tančí: Sandrine Harris (FR/USA), Andrea Miltnerová (CZ/UK)
Název choreografie odkazuje k dramatickému a poetickému proudu světla, který nečekaně osvětluje vnitřní prostor ze shora. Během rozpracování tohoto díla se choreografka a interpretky zabývaly hrou světla a stínu, se senzuálním vnímáním prostoru těla a struktur kolem nás.

Life forms / Formy života
Choreografie: Lizzy Le Quesne
Tančí: Sandrine Harris, Andrea Miltnerová, Veronika Šimková, Jana Sýkorová, Pierre Nadaud, Tereza Ondrová, Kateřina Bednářová, Mirka Eliášová, Lucie Klosová
Minimalistická studie lidské energie. Aktivita a pasivita, touha po tvorbě i zážitku pohybu, jak po srážce se světem zůstat pohromadě - to jsou témata této velké skupinové choreografie.

Lizzy Le Quesne
britská choreografka, tanečnice, pedagožka; v současné době je díky Britské radě jako "Artist in Residence" lektorkou choreografie na taneční katedře pražské HAMU. V letech 2000-2001 působila jako lektorka choreografie a současných tanečních technik v Duncan Centre Konzervatoři. V roce 2000 získala za choreografii In-Tension 2.cenu v belgické mezinárodní soutěži pro choreografy moderního tance a v loňském roce obdržela stipendium choreografického semináře na prestižním americkém tanečním festivalu Jacob's Pillow. Absolvovala studium baletu a poté obor vizuálních a tanečních umění na Brighton University a obor choreografie a estetiky v londýnském Laban Centre. V současné době je řádnou profesorkou a lektorkou estetiky a choreografie v Laban Centre a přispívá do několika časopisů, včetně Taneční zóny.

Soubor HAMU
vznikl v roce 2001 a jeho členy jsou studenti a absolventi taneční katedry; soubor je zaměřen na současný tanec a pohybové divadlo. Smyslem jeho existence je prohloubení spolupráce mezi jednotlivými obory taneční katedry a získání interpretačních zkušeností.

Hosté:

Sandrine Harris (FR/US)
po studiích klasického baletu v New Yorku vystupovala s Joffrey Ballet a účinkovala v Komické opeře v Paříži. Od roku 1998 bydlí v Praze a tančí s Katarinou Krnovou, se členy Teatr Novogo Fronta a je členkou dvou dalších divadelních společností. Vystupovala na 4 + 4 dny v pohybu v Holešovickém pivovaru a na Divadelním a pohybovém festivalu v Brně.

Andrea Miltnerová (CZ/VB)
přijela do Prahy v roce 1992 tančit s baletem Národního divadla, kde účinkovala v klasickém i moderním repertoáru. Od té doby také vystupovala v různých představeních současného tance, spolu s Janem Kodetem, Monikou Rebcovou a s Mirkou Eliášovou. Všechna tato představení byla uvedena také na každoročním festivalu Tanec Praha. Navíc účinkuje ve filmech, jako herečka i tanečnice.

Bezbariérové divadlo Barka, Svatopluka Čecha 35 A, Královo Pole, Brno
Vstupné 70,- Kč
Rezervace vstupenek: 05/41213206

 

29.5. 2002 divadlo Barka

večer současného tance a pohybového divadla

In a minor key
Petra Fornayová, Daniel Raček, P. Groll - Bratislava

Elegynie
TD Basta - Brno

Těla a čela
Filigrán - Brno

Vice informací o Mezinárodním dni tance

Za občanské sdružení Kulturní Cirkus
Florian Tilzer
Michal Gigimov

Autor článku: redakce