08.03.2017 10:30

Amatérská divadla se sejdou na přehlídce Valašské Křoví

Amatérská divadla se sejdou na přehlídce Valašské Křoví ve Slavičíně na Zlínsku. Jde o jedno z největších setkání ochotníků v zemi. Přehlídka se letos koná 15. rokem, trvá od čtvrtka do neděle. Návštěvníci se mohou těšit na známé i nové tváře hostujících divadelních souborů z celé České republiky, řekl ČTK Jan Julínek z pořádající Nezávislé divadelní scény SemTamFór.

„Divadelní přehlídku amatérského divadla s postupem do Divadelního Pikniku Volyně a na Mladou scénu v Ústí nad Orlicí navštíví 12 divadelních souborů," uvedl Julínek.
„Ve čtvrtek přehlídku zahájí divadlo SemTamFór představením pro školy, a to premiérou autorské inscenace Staré řecké Báje. I na druhý den SemTamFór slavičínským školám sehraje pohádkové představení Pohádky z Košíku. Mimo to v odpoledních a večerních hodinách divadelní soubory z Valtic, Provodova, Olomouce, Krnova, Napajedel, Havířova a Ledče nad Sázavou uvedou řadu komediálních a tragikomických her," uvedl Julínek.
Naopak ochotníci z Plumlova, Brna a Olomouce nabídnou dramatické kusy včetně Maryši bratří Mrštíků. „Divadelní soubory letos poprvé doplní i páteční show amatérského kouzelníka Adama Kotinského a cimbálová muzika Kaňúr v sobotu večer. Nedělní program již tradičně uzavírá slavnostní vyhlášení výsledků odborné poroty složené z českých divadelních osobností," řekl Julínek.

http://www.semtamfor.cz/

Autor článku: ČTK: jmk, kš