09.03.2017 14:30

Druhou letošní premiérou Městského divadla v Mladé Boleslavi je komedie Byl to skřivan

Městské divadlo v Mladé Boleslavi uvede v pátek hru Byl to skřivan. Jde o jeho letošní druhou premiéru. Byl to skřivan je komedie, ve které si původní autor, židovský dramatik a humorista Ephraim Kishon, vypůjčil titulní postavy nejslavnější Shakespearovy tragédie Romeo a Julie a nechal je přežít svou vlastní smrt v hrobce a žít běžným životem. Režisérem je Jiří Bábek.

Hra ukazuje, jestli jsou Romeo a Julie po třiceti letech ve společném manželství pořád ještě romantičtí hrdinové, anebo bylo lepší tenkrát umřít a stát se tak symbolem tragické, avšak nenaplněné lásky. Stejnou otázku si v inscenaci přijde položit i samotný Shakespeare. Diváci ve hře uvidí Petra Bucháčka jako Romea nebo bratra Vavřince, Karolinu Frydeckou jako Julii, Lukrécii nebo chůvu a Luďka Jiříka jako Shakespeara. Ten pozoruje konání slavné milenecké dvojice a to, kam se jejich vztah za třicet let posunul.

Ephraim Kishon, který zemřel v roce 2005 ve věku 80 let, pojmenoval původní hru Byl to pták! Aneb Romeo a Julie po třiceti letech. Největšího úspěchu se jeho knihy dočkaly v německy mluvících zemích.

Hru uvede divadlo premiérově v pátek v 19:00. Další možnost vidět hru Byl to skřivan budou mít diváci 13. a 25. března a 4. a 13. dubna.

http://www.mdmb.cz/

Autor článku: ČTK: bns, kš