23.03.2017 14:19

Divadlo Kampa uvede premiéru své nejnovější inscenace Anna Karenina

V pátek 7. dubna uvádí Divadlo Kampa premiéru své nejnovější inscenace Anna Karenina. Světově proslulý román Lva Nikolajeviče Tolstého inspiroval režisérku Ivetu Duškovou k tvorbě dramatizace, ve které se odvíjejí dva hlavní proudy příběhu. První je příběhem vášnivé, ale sebezničující lásky, jejíž tragické vyústění klade otázku: „Proč?” V druhém příběhu se odvíjí milostné tápání, jehož pravdivost a čistota vede k naplnění a štěstí.

„Tolstoj je velký znalec lidské duše, jejích zákrut a peripetií, a právě v dnešní chaotické době, v které jsou lidské vztahy velmi narušovány, je potřeba pochopení, že ten nejdůležitější vztah je vztah k sobě. Pokud si člověk sám sebe dokáže vážit, ocenit se, mít se rád takový jaký je, pak dokáže totéž dát i druhým: úctu, lásku a pochopení,“ říká o představení jeho režisérka a ředitelka Divadla Kampa Iveta Dušková.

Představení je niterné a nadčasové drama, které se může odehrát kdekoliv a kdykoliv. Velmi dobře zapadá do repertoáru Divadla Kampa, které je komorní. Nejde tedy o velkolepou podívanou, ale o sondu do lidských duší, kde to nejdůležitější se odehrává uvnitř. Proto dramatizace klade velký důraz především na hereckou práci. Herci budou hledat autentičnost, opravdovost a jedinečnost každé z postav. „Protože vnější okolnosti nejsou tak důležité, jako ty vnitřní. A v nich tak může divák hledat důvod, proč je osud Anny Kareniny tak tragický,“ dodává režisérka.

www.divadlokampa.cz