03.04.2017 10:58

Přehlídka dětských divadelních souborů Ostravská Lokálka 2017

Divadlo loutek Ostrava bude poprvé hostit krajskou přehlídku dětských divadelních souborů Ostravská Lokálka. Uskuteční se 7. a 8. dubna, představí se 11 souborů a 120 dětských herců. Nejlepší postoupí na celostátní přehlídku dětského divadla Dětská scéna 2017. ČTK to řekla předsedkyně pořádajícího spolku THeatr ludem Hana Volkmerová.

„Dosud se vždy tyto krajské přehlídky konaly v různých kulturních domech či střediscích. Většinou tam, kde dětská divadla se svými vedoucími zkoušela. Letos poprvé budou mít malí herci profesionální zázemí," řekla. Dodala, že soubory mohou využívat všeho, co mají k dispozici profesionální herci, například šatny či osvětlovače.

Ostravská Lokálka je určena pro dětské soubory, v nichž převažují děti ve věku od sedmi do 16 let. A i když jde o dětská divadla, pohádky rozhodně nejsou tím hlavním, co děti hrají. „Témata her jsou většinou daná tím, co samotné děti zajímá. Jedna hra je například inspirovaná deníkem Anny Frankové. Jiná zase strachem z pavouků," řekla Volkmerová.

Mluvčí Divadla Loutek Klára Šebestová ČTK řekla, že přehlídka se bude konat na hlavní i alternativní scéně divadla. „Jejím smyslem je prezentace dětských divadelních souborů, předávání zkušeností a vzájemná inspirace všech zúčastněných z řad dětí i pedagogů," uvedla. Dodala, že součástí Lokálky budou i besedy a tvůrčí dílny. Představení podle ní budou přístupná nejen samotným souborům a pedagogům, ale také zájemcům z řad veřejnosti.

Autor článku: ČTK: dvc, hj