27.04.2017 10:43

Divadlo Komediograf uvede novou hru Luboše Baláka Manželství v kostce

Divadlo Komediograf ve čtvrtek v Brně uvede novou komedii Luboše Baláka Manželství v kostce. Sto let partnerského vztahu autor hry a režisér shrnul do devadesátiminutového představení. V sedmi kapitolách se snažil zachytit nejvýznamnější okamžiky vztahu Emila v podání Oldřicha Navrátila a Marcely, kterou ztvární Zuzana Kronerová.

Hra začíná v létě roku 1987, kdy se dvacetiletí Emil a Marcela poznají na Berounce, zamilují se do sebe a následně se vezmou. Jejich manželství pak trvá sto let. „Hra je o věčném souboji mužů a žen," řekl dnes Balák novinářům. Za tu dobu zažijí nevěru, odchod ženy i období mužovy izolace v garáži. Herci ztvární postavy v jejich 20, 50 i 120 letech. „Komedie je o tom, že oba museli žít tak dlouho, aby pochopili, že to manželství bylo šťastné," uvedl Balák. Hledal proto herce, kteří by se odvážili hrát dvacetileté i starce. Ke spolupráci přizval Oldřicha Navrátila a Zuzanu Kronerovou. „Je to dobře napsaná hra," řekl Navrátil.

Komediograf bude Manželství v kostce hrát na scéně Divadla Bolka Polívky. Soubor počítá také minimálně s pěti zájezdy představeními.

http://www.komediograf.cz/