28.04.2017 06:33

Spitfire Company v nové inscenaci opět překračují umělecké žánry

Na repertoáru divadelní skupiny Spitfire Company přibude další dílo překračující umělecké žánry nazvané Fragmenty milostných obrazů. Premiéra se uskuteční 15. května v královéhradecké studiové scéně Divadla Drak Labyrint a následně 20. a 21. května v Paláci Akropolis v Praze.

Jevištní kompozice je výjimečná tím, že je složena z 16 originálních výtvarných děl. Do této umělecké inkluze byla zařazená díla výtvarníků jako například Veroniky Bromové, Kláry Jirkové, Pauliny Skavové, Terezy Fišerové, Michala Pěchoučka, Jana Zdvořáka, Lukáše Houdka a dalších.

Tanec, hudba, divadlo nejsou tvořeny ve výstavních prostorách, jak by se očekávalo vzhledem k výtvarným artefaktům, ale výtvarné objekty jsou vtaženy do divadelních a tanečních interakcí.

„Společně s Miřenkou Čechovou jsme došli na hranici kurátorského projektu a divadelního tvaru. Lze říci, že divák bude svědkem představení, ale zároveň i vernisáže. Nebo se jedná o putovní výstavu s divadelním a hudebním akcentem.“, říká Petr Boháč, umělecký šéf Spitfire Company.

Pod jemně ironickým názvem se skrývá rozmanitá škála významů a interpretací mezilidských vztahů. Každý z umělců nahlíží na milostný rozměr života trochu z jiného úhlu pohledu a díky tomu se tvoří rozmanitá umělecká koláž. Tu rozšiřuje skladatelka Eliška Cílková, zpěvačka Alice Bauer, tanečníci Ingrid Mikshina a Roman Zotov a dramaturgyně Dominika Špalková.

Představení volně navazuje na multikulturní projekt Constellations I. (Before I Say Yes) realizovaný s Orchestrem BERG a skladatelem Michalem Nejtkem.

http://www.palacakropolis.cz

Autor článku: Eliška Černá