30.06.2017 10:37

Ve Žďáru nad Sázavou proběhne již pátý ročník festivalu KoresponDance

Taneční, divadelní a cirkusová představení včetně uměleckých dílen nabídne návštěvníkům pátý ročník mezinárodního festivalu současného tance a pohybového divadla KoresponDance ve Žďáru nad Sázavou. Na zámku a v ulicích města se od 7. do 10. července představí umělci z 15 zemí ze tří kontinentů. ČTK to oznámila Lucie Herberová ze společnosti Zámek Žďár nad Sázavou.

„Bude se hrát divadlo, tančit a předvádět nový cirkus, a to například i v zámeckém sklepení. Na děti čekají taneční, hudební a herecké workshopy, dospělí se s mexickými, francouzskými nebo americkými umělci přenesou do říše snů i na Divoký Západ," řekla Herberová.

Hlavním cílem festivalu nejsou jen samotná představení v podání různorodých umělců. „Chceme spojovat širokou veřejnost se začínajícími i zkušenými performery z celého světa. Děti se zapojí do projektu Škola tančí, budou se jim věnovat umělci různých oborů," uvedla hlavní organizátorka festivalu Marie Kinsky. Hlavním motivem letošního ročníku je podle ní spojení pohybového umění s architekturou. KoresponDance tak svým programem připomene Rok českého baroka.

Festival se dlouhodobě snaží vytvořit ze Žďáru nad Sázavou významné kulturní centrum regionu Vysočina, které může návštěvníkům nabídnout nejen unikátní historické dědictví, ale i velmi současný kulturní program přístupný pro celou rodinu. Organizátorem je Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA. Loni na podzim byl festival KoresponDance s rozpočtem přes tři miliony korun zařazen mezi takzvané VIP akce přímo podporované z rozpočtu Kraje Vysočina.

http://www.korespondance.cz/