06.09.2017 10:59

Galavečer k zahájení sezóny 2017/2018 v Národním divadle moravskoslezském

Letos už po osmé otevře divadelní sezónu Národního divadla moravskoslezského tradiční Galavečer k zahájení sezóny, který se v tomto roce opět uskuteční po dva večery – 9. a 10. září v 18.30 hodin v Divadle Antonína Dvořáka. „Jedná se o jedinečný a jediný program NDM, ve kterém se najednou setkají všechny 4 umělecké soubory Národního divadla moravskoslezského – umělci opery, činohry, baletu i operety/muzikálu, aby v žánrově pestrých ukázkách představili právě začínající sezónu, a to především prostřednictvím ukázek z připravovaných nových titulů,“ uvádí ředitel NDM Jiří Nekvasil.

Divákům zatím můžeme prozradit, že se mohou těšit na mezihru z opery Lady Macbeth Mcenského újezdu Dmitrije Dmitrijeviče Šostakoviče nebo árii z opery Lazebník sevillský!!! v přebásnění Jaromíra Nohavici. Milovníky tance jistě potěší fragment z choreografie O Balcão de Amor světově proslulého choreografa Itzika Galiliho a ukázky z baletu Tři mušketýři, který měl v minulé sezóně světovou premiéru. Fanoušci hudebního divadla mohou mít radost, že uslyší první hudební ukázky z výpravného romantického muzikálu Borise Urbánka, Jaromíra Nohavici, Šimona Cabana a Jiřího Joska Romeo a Julie, poselství lásky a ukázky z muzikálu Andrewa Lloyda Webbera Cats (Kočky). To vše proběhne mezi návštěvami vtipné psychoterapeutické ordinace pánů Freuda a Junga v podání činohry NDM.

Mimo zmíněné tituly pro vás Národní divadlo moravskoslezské připravilo jedinečnou nabídku celkem 17 premiér, které jsou přichystány od září 2017 do června 2018.

Galavečer k zahájení sezóny se uskuteční 9. a 10. září v 18.30 hodin v Divadle Antonína Dvořáka.

www.ndm.cz

Autor článku: Marcela Bednaříková