13.10.2017 22:05

Opera Falstaff ve Slezském divadle Opava

Operní soubor Slezského divadla v Opavě chystá premiéru komické opery Giuseppe Verdiho Falstaff. Inscenaci uvede 22. října v italském originále s titulky. ČTK to dnes řekla dramaturgyně souboru Jana Andělová Pletichová.

Verdiho k napsání opery inspirovala hra Williama Shakespeara Veselé paničky windsorské, libreto k opeře napsal Arrigo Boito. Hlavní zápletkou díla je snaha záletného rytíře Falstaffa svést dvě počestné a zámožné paničky. Ty se však domluví a na Falstaffa nastraží promyšlenou past. Do děje se pak zapletou další postavy. „Falstaff je jedinou Verdiho uváděnou komickou operou. Na počátku své kariéry napsal ještě jednu Jeden den králem, ale ta nebyla úspěšná," řekla Andělová Pletichová.

Dodala, že operu divadlo uvede v italském originále s titulky. V titulní roli vystoupí Richard Haan a Michael Kubečka, v dalších rolích účinkují Zdeněk Kapl, Alexander Vovk, Václav Cikánek, Juraj Nociar, Jakub Rousek, Milan Vlček, Rudolf Medňanský, Vít Šantora, Josef Kovačič a další. Orchestr povede dirigent Marek Šedivý, režie se ujal Lubor Cukr, scénu navrhli výtvarníci Lubor Cukr a Ondřej Bartoš.

http://www.divadlo-opava.cz/

Autor článku: ČTK: dvc, hj